AKTUÁLNE MÁME SKLADOM K ODOSLANIU DO 4 DNÍ 200 MODELOV ELEKTROBICYKLOV !

Cestovný elektrobicykel ELEKTROKOLA GIANT

GIANT EXPLORE E + 3 GTS

Cyklokrosový dámsky elektrobicykel s pohonom Giant SyncDrive a 400 Wh batériou EnergyPak.

Vyberte si variantu

Aký zvoliť rám?

Výška jazdca: 165 cm

150

210

Odporúčaná veľkosť*:
17 - 18" (M)

*Uvedené hodnoty sú orientačné.

€ 2 360

€ 1 950 bez DPH

Dostupnosť: Teraz nie je skladom info

Zľava za nákup 2 a viac elektrobicyklov: 5%

Prečo tento elektrobicykel?

ROK SERVISU ZADARMO
DOPRAVA AŽ K VÁM ZADARMO
AŽ 30 DNÍ NA VÝMENU ZADARMO
GARANČNÁ PREHLIADKA JE U NÁS ZADARMO
GARANCIA NAJLEPŠIE CENY
 • Explore E + je perfektným spoločníkom na výlety krajinou i na jazdu v meste.
   
 • AluxX hliníkový rám s motorom SyncDrive Yamaha dokáže kombinovať dobrú manipuláciu a plynulé zrýchlenie za rôznych jazdných podmienok.
   
 • Základom modelov triedy Explore E + je hliníkový rám vybavený stredovým motorom Giant SyncDrive Yamaha s vysokým krútiacim momentom 80 Nm a výkonom 250 W. Hladké spojenie výkonu motora a sily vášho šliapania má na starosti 4-senzorová technológia Giant PedalPlus.
   
 • Dostatok energie aj na dlhších výletoch dodá lítiová batéria Giant EnergyPak 400. Model Explore E + má batériu integrovanú do spodnej rámovej rúrky.
   
 • Ovládanie výkonu motora (5 režimov) sa vykonáva tlačidlami s LED indikátormi na riadidlách.
   
 • Všetky modely tejto triedy sú vybavené odpruženou vidlicou so zdvihom 60 mm a hydraulickými kotúčovými brzdami.

Cestovný elektrobicykel Explore E + s výkonným stredovým motorom SyncDrive Sport Yamaha bude vaším perfektným spoločníkom na výlety krajinou alebo na jazdu v meste. Vybrať si môžete buď klasický rám (verzia GTS), alebo rám so zníženou hornou rámovou rúrkou (verzia STA) pre ľahšie nastupovanie a zostupovanie z bicykla.

Základom modelov triedy Explore E + je hliníkový rám AluxX SL vybavený stredovým motorom Giant SyncDrive Sport Yamaha s krútiacim momentom 70 Nm, maximálnou asistenciou 350 % a režimom Smart Assist, čo je plne automatické nastavenie výšky pomoci motora. Úplne hladké spojenie medzi motorom a vašou vlastnou silou zaistí dômyselná sústava senzorov PedalPlus, ktorá meria s vysokou presnosťou silu vášho šliapania a podľa toho vyhodnocuje, koľko energie má dodať elektromotor, aby spotreba energie (vašej aj z batérie) bola čo najefektívnejšia. Výsledkom je ľahko predvídateľný a prirodzený prejav motora a jazda na bicykli je príjemná, plynulá a s dostatkom výkonu, bez ohľadu na zvolený prevod alebo povahu terénu. Dostatok energie aj na dlhších výletoch dodá lítiová batéria Giant EnergyPak 500 Wh (z najnižšieho modelu 400 Wh), ktorá je integrovaná do spodnej rámovej rúrky a vyberá sa do strany. Ovládaciu jednotku na voľbu jazdných režimov máte hneď po ľavej ruke, najvyšší model Explore E + 2 (GTS i STA) je vybavený aj multifunkčným počítačom s prehľadným podsvieteným displejom. Manipuláciu s elektrobicyklom za chôdze vám uľahčí funkcie walk assist, ktorou sú vybavené všetky modely. Vďaka Bluetooth konektivite môžete váš bicykel spárovať s aplikáciou Giant RideControl, ktorú si stiahnete do vášho inteligentného telefónu (pre Android a iOS) - táto aplikácia vám ponúkne množstvo ďalších užitočných funkcií ako napríklad tuning (vyladenie) jazdných režimov alebo fitness funkcie vrátane analýzy vášho výkonu. Z hľadiska jazdného komfortu určite oceníte odpruženú vidlicu so zdvihom 60 mm a tiež spoľahlivé hydraulické kotúčové brzdy.

Dva vyššie modely (v prevedení GTS i STA) sú vybavené aj blatníkmi, zadným nosičom a osvetlením. Všetky modely tejto triedy sú pripravené na dodatočnú montáž stojanu, pri ktorej využijete úchyt integrovaný na ráme.

Hlavní přednosti

Technológia Giant Hybrid Cycling

Na ovládaní RideControl zapnete elektrický pohon a zvolíte požadovaný stupeň výkonu. Akonáhle sa opriete do pedálov, hoci len mierne, aktivujete senzory PedalPlus, ktoré prenášajú informácie do riadiacej jednotky. Tento „mozog“ celého systému bleskurýchlo vyšle požiadavku na zodpovedajúce množstvo energie do batérie EnergyPak. Následne je energia prevedená do motora SyncDrive, ktorý sa okamžite a plynulo rozbehne a začne vám pomáhať pri šliapaní.

 

Vysoký výkon a dostatok energie

Výkonný stredový motor Giant SyncDrive Sport Yamaha má krútiaci moment 70 Nm a ponúka asistenciu od 50 do 350 %. Batéria Giant EnergyPak s kapacitou 500 alebo 400 Wh (v závislosti na vybranom modeli) je umiestnená na spodnej rámovej rúrke, vyberá sa do strany a nabíjať ju môžete aj priamo v elektrobicykli.

 

Automatický režim Smart Assist

Okrem 5 jazdných režimov, ktoré volíte manuálne, máte k dispozícii aj plne automatické nastavenie pomoci motora (tzv. Režim Smart Assist), kedy systém sám vyhodnocuje, akú mieru podpory má motor dodať. Na túto funkciu je použitá 6-senzorová technológia PedalPlus, ktorá k štyrom základným senzorom pridáva ešte senzor zrýchlenia (akcelerometer) a senzor náklonu. 

Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Prevažujúci profil trasy
Kapacita batérie
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s průměrnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

 

Giant RideControl One - Nově ke stažení aplikace pro ovládání elektrokola přes mobilní telefon!

 

 • přehledně zobrazuje informace o jízdě
 • umožnuje uložit záznam informaci o předchozích jízdách
 • umožnuje vlastní nastavení síly asistence
 • kompatibilní se všemi koly Giant 2019 a novější

Download on the App Store

Get it on Google Play

CESTOVNÍ, TREKINGOVÁ A KROSSOVÁ ELEKTROKOLA. Trekingové nebo krosové elektrokolo je správnou volbou pro Vaše dlouhé a  spokojené výlety na kole.  V ekolo.cz najdete pouze cestovní treková elektrokola s dostatečným dojezdem za aktraktivní cenu. Krosová elektrokola jsou specificky určena pro lehčí terén.

Stredový motor

Giant SyncDrive Sport

 

Stredové elektromotory Giant SyncDrive s výkonom 250 W sú výsledkom úzkej spolupráce spoločnosti Giant s lídrom v oblasti elektromotorov – spoločnosťou Yamaha, čo je zárukou ich vysokej kvality a spoľahlivosti.

Navzdory kompaktnej veľkosti prinášajú vysoký krútiaci moment až 80 Nm, ktorý sa prejaví už pri rozjazde. Dôležitá je tiež ich okamžitá odozva – motor sa rozbehne, keď sa opriete do pedálov. Takáto rýchla odozva sa prejaví nielen pri akcelerácii, ale tiež v prudkých stúpaniach, kedy sa spoliehate na to, že vás elektrobicykel to hore „vytiahne“.

Motory SyncDrive produkujú proporcionálnu a lineárnu podporu, ich chod je predvídateľný, hladký a tichý, skrátka ako prirodzené navýšenie vašej vlastnej energie.

 


Giant SyncDrive Sport

 

SyncDrive Sport

 • vysoký krútiaci moment 80 Nm
 • 100 % krútiaceho momentu od rýchlosti 10 km/h (pri menšej rýchlosti 80 %)
 • 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
 • 5 jazdných režimov, podpora 50 – 350 %
 • možnosť vlastného nastavenia jazdných režimov (prostredníctvom mobilnej aplikácie RideControl)

 

 

3,48 kg Váha
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Senzor 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
Napätie 36 V
Úroveň asistencie motora Eco: 50 %
Eco+: 100 %
Normal: 175 %
Sport: 250 %
Sport+: 350 %
Maximálna kadencia Eco: 110 rpm
Eco+: 110 rpm
Normal: 110 rpm
Sport: 110 rpm
Sport+: 110 rpm
Režimy podpory Eco
Eco+
Normal
Sport
Sport+
Max. krútiaci moment 80 Nm
Výkon – nominálny 250 W
Typ motora stredový
 

 

 

 

Motory Giant SyncDrive Yamaha.jpg

 

GIANT Energy Pack

GIANT Energy Pack sa vyrábajú s najnovšou technológiou lítium-iónovej batérie a sú kompletne integrované s dizajnom GIANT E-bike. Vyrábajú sa vo verziách 300 Wh, 400 Wh a 500 Wh.

Výrobca Giant

Americko-tchajwanská značka GIANT sa pýši titulom najväčšieho výrobcu bicyklov na svete. Elektrobicyklami sa GIANT začal zaoberať ako jeden z prvých už v roku 2006 a dnes prináša širokú paletu trekingových a eMTB modelov tej najvyššej kvality a s najlepšími technológiami. V roku 2017 bola GIANTom uvedená na trh špecifická ponuka elektrobicyklov pre ženy pod značkou LIV.

Elektrobicykle Giant

‏‏‎

Parametre

Typ pohonu Giant SyncDrive Sport supported by YAMAHA, 70 Nm, asistencia nastaviteľná až na 350 %
Ovládanie Giant RideControl ONE
Kapacita a typ batérie Giant EnergyPak 400, 36V 11.3Ah Lithium-Ion
Veľkosť rámu S, M, L, XL
Typ a materiál rámu ALUXX SL Aluminum
Predná vidlica RST Volant T coil, 60 mm zdvih
Počet prevodov 1x9
Radenie a prehadzovačka Shimano SL-M2000 a Shimano Deore
Typ a značka bŕzd Tektro HD-M275, kotúčové, 160/180 mm
Kľuky Forged Alloy minimal Q-factor, 42 zubov
Kazeta Shimano CS-HG200, 11 – 36 zubov
Predstavec Giant Contact
Reťaz KMC e.9 Sport
Riadidlá Giant Connect XC Riser 31,8 x 690 mm
Sedlo a sedlovka Selle Royal Vivo GTS a Giant 30,9 mm, 2-bolt Micro Adjustable, Forged Aluminium
Ráfiky a náboje Giant eX 2 a Giant eTracker
Plášte Giant Crosscut Gravel 2, 700x45c (622x45)
Snímač Giant PedalPlus 6-sensor technology
Hmotnosť vrátane batérie 23,3 kg
Stredové osi [F] 100x9mm QR [R] 135mm QR

Videá

EnergyPak
GIANT
EXPLORE E+ 3 GTS
EXPLORE E+ 3 GTS