Chcete si vyskúšať najviac elektrobicyklov na trhu? Navštívte EBIKE FEST v Prahe

13. júna 2020

Chcete si vyskúšať najviac elektrobicyklov na trhu? Navštívte  EBIKE FEST v Prahe

EbikeFest 2020 sa uskutoční v Prahe v termíne 13. – 14. júna 2020. Všetci záujemcovia o vyskúšanie obrovskej palety terénnych aj cestovných elektrobicyklov sa vopred registrujú online (od 10. 5. 2020) na konkrétne časy. Účasť je pre každého zadarmo.


V nadväznosti na oznámenie českej vlády o uvoľňovaní hygienických opatrení budú od pondelka 8. júna povolené „hromadné kultúrne, spoločenské, športové akcie do 50 osôb“. Preto je možné, v upravenej forme, zorganizovať tento testovací Festival najlepších elektrobicyklov.

Aby organizátori vyhoveli bezpečnostným požiadavkám a predišli väčšiemu zhlukovaniu ľudí, vytvorili a v máji spustí unikátny systém, ktorý umožní každému záujemcovi o jazdu online výber až 5 rôznych elektrobicyklov z ponuky viac ako 30 značiek prezentovaných na festivale a ich rezerváciu na testovacom okruhu.

Testovanie terénnych elektrobicyklov (pevných eMTB a celo-odpružených FS eMTB) bude prebiehať na špeciálne zvolených single-trailoch v Krčskom lese, ktorý susedí s miestom konania akcie. Sem bude vyrážať vždy skupina s maximálne 5 jazdcami pod vedením skúseného bajkera, ktorý im v priebehu testu vysvetlí ovládanie aj techniku ​​jazdy.

Pre detailné testovanie cestovných a mestských elektrobicyklov bude vytýčená interná testovaciu dráha o dĺžke cca 800 metrov, ktorá ponúkne rôzne povrchy a dostatočné prevýšenie. Test elektrobicyklov v reálnych podmienkach je unikátnou výhodou EbikeFestu pre každého, kto o elektrobicykli uvažuje, ale potrebuje porovnať plusy a mínusy rôznych pohonov a typov.

Hlavným partnerom EbikeFest 2020 je značka Bafang.