Stredový motor Bosch Performance Line CXS maximálnym krútiacim momentom 75 Nm je motor BOSCH Performance CX ideálnym pohonom ambicióznych a náročných eBikerov. V režime eMTB získate vždy požadovanú energiu – od Tour to Turno. Až 300 % dokonalej podpory, neuveriteľnej dynamiky a jedinečnej priľnavosti poskytujú najlepšiu možnú podporu vo všetkých terénoch, rovnako ako aj rýchlejší štart asistencie. Postupná podpora motora sa automaticky prispôsobuje individuálnemu štýlu vašej jazdy.

 

Maximálny krútiaci moment

Maximálny krútiaci moment až 75 Nm zaistí jemnú podporu pri akcelerácii

Asistencia

Silný pohon na extrémne športový štýl jazdy a rýchle šprinty

Stredový motor

Podpora rýchlosti 25 km/h, dokonca aj na dlhých horských jazdách

 

 


 

 

Typ motora stredový
Výkon – nominálny 250 W
Max. krútiaci moment až 75 Nm
Úroveň asistencie motora TURBO: 340 %
SPORT/
eMTB*: 140 – 340
TOUR: 140 %
ECO: 60 %
Maximálny krútiaci moment TURBO: 75 Nm
eMTB*: 75 Nm
TOUR: 50 Nm
ECO: 40 Nm
Napätie 36 V
Snímacie senzory frekvencia šliapania
krútiaci moment
rýchlosť
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Váha cca 2,9 kg

 

* V prípade Performance Line CX môže režim eMTB nahradiť režim Sport. Môže byť aktivovaný / deaktivovaný výrobcom elektrobicykla alebo odborným predajcom.

 


 

Zvýšenie rýchlosti elektrobicykla až na 50 km/hod

Váš terénny alebo trekingový elektrobicykel môže mimo verejných komunikácií jazdiť aj vyššou rýchlosťou než 25 km/h.  

Legislatíva upravuje prevádzku elektrobicyklov rýchlejších ako 25 km/h v Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EU) č. 168/2013 z 15. januára 2013 o schvaľovaní dvojkolesových alebo trojkolesových vozidiel a štvorkoliek a dozorom nad trhom s týmito vozidlami, konkrétne v článku 2, odsek 2, bod g)

Táto právna úprava (obmedzenie výkonu a rýchlosti elektrobicykla) sa nevzťahuje na tieto vozidlá určené predovšetkým na využitie v teréne a konštruované na jazdu na nespevnenom povrchu;

Upravíme váš elektrobicykel so stredovým pohonom Bosch tak, že podpora elektropohonu dosiahne viac než 50 km/h! 

Tento doplnok riadiacej jednotky deaktivuje rýchlostné obmedzenie asistencie na 25 km/h pri stredových pohonoch motorov Bosch Active, Bosch Performance alebo Bosch Performance CX. 

Vďaka tejto úprave využijete plný potenciál elektropohonu!  

Totožný elektromotor Bosch sa využíva aj na „rýchlych elektrobicykloch“ a je konštruovaný s dostatočnou výkonnostnou rezervou, aby rýchlosť >50 km/h zvládal. 


Produkt odstraňuje rýchlostné obmedzenie BEZ NEŽIADUCICH EFEKTOV:

  • údaje ako sú aktuálna, priemerná, maximálna rýchlosť, celková vzdialenosť, kadencia, výkon, dojazd, stav batérie a podobne sa na displeji zobrazujú podľa skutočného stavu
  • funkciu je možné kedykoľvek za jazdy vypnúť a zapnúť stisnutím tlačidla
  • stav zariadenia je vždy indikovaný určitým elementom na displeji po celú dobu, keď je zariadenie aktívne. Ako užívateľ tak vždy viete, či je obmedzovač zapnutý, alebo nie.
  • zariadenie nespôsobuje žiadne blikanie displeja ani iné efekty
  • tento produkt je legálny na Európskom trhu, je riadne označený a vybavený príslušnými atestmi 

 

Čip je dodávaný vrátane českého návodu na inštaláciu. Dodávateľ nenesie žiadnu zodpovednosť za škody na elektrobicykli spôsobené neodbornou inštaláciou.

Dodávateľ nezaručuje neporušenie záruky elektrobicykla ani nemožnosť poškodenia či zablokovania systému elektrobicykla. Dodávateľ sa zrieka zodpovednosti za akékoľvek škody, či už na zdraví, alebo na majetku, spojené s používaním tohoto zariadenia.

 

Kompletná ponuka elektrobicyklov s motorom Bosch Performance Line CX