Prídavná batéria pre elektrobicykel

18. januára 2024

Prídavná batéria pre elektrobicykel

Čo ak chcete ísť ešte ďalej, ešte dlhšie a ešte viac si užiť jazdu na svojom elektrobicykli? V tom prípade máme dobrú správu - existujú spôsoby, ako zvýšiť dojazd vášho elektrobicykla pomocou prídavných batérií. V tomto článku sa teda pozrieme na to, aké možnosti sú k dispozícii, keď máte záujem o naozaj extrémny dojazd.


Prídavné batérie pre motory Yamaha a Bosch

Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť dojazd svojho elektrobicykla, je použitie ďalšej doplnkovej batérie, ktorá sa pripojí k hlavnej batérii a spoločne napája motor. Táto možnosť je k dispozícii pre niektoré modely e-bikov vybavené motormi Yamaha a Bosch. Konkrétne sú k dispozícii tieto možnosti:

Yamaha Range Extender - Ide o prídavnú batériu s kapacitou 360 Wh, ktorá je kompatibilná s novými modelmi elektrobicyklov vybavenými motormi Yamaha PW-S2 a PW-X3. Táto batéria sa montuje na rám elektrobicykla a pripája sa k hlavnej batérii pomocou špeciálneho kábla. Celková kapacita batérie sa tak zvýši na takmer 1 000 Wh, čo znamená, že na jedno nabitie môžete prejsť až 150 km!

Bosch PowerMore - Ide o prídavnú batériu s kapacitou 250 Wh, ktorá je kompatibilná s novými modelmi e-bikov vybavenými motormi Bosch SmartSystem. Táto batéria sa montuje na rám elektrobicykla a pripája sa k hlavnej batérii prostredníctvom špeciálneho konektora. Celková kapacita batérie sa tak zvýši na 750 Wh, čo znamená, že na jedno nabitie môžete prejsť až 120 km!

 

Výhody prídavných batérií pre motory Yamaha a Bosch sú:

Väčší dojazd elektrobicykla
Výber rôznych režimov asistencie podľa vašich potrieb
Jednoduché pripájanie a odpájanie batérií
Možnosť nabíjať obe batérie súčasne pomocou jednej nabíjačky
Možnosť používať elektrobicykel bez prídavnej batérie

 

Dvoubateriové systémy pro motory Bosch

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť dojazd na elektrobicykli, je použitie systému dvoch batérií, ktorý vám umožní mať na elektrobicykli dve plnohodnotné batérie rovnakej alebo rôznej kapacity. Táto možnosť je k dispozícii pre niektoré modely e-bicyklov vybavené motormi Bosch, ktoré nie sú vybavené systémom SmartSystem. Najmä modely Haibike (ale aj niektoré ďalšie) ponúkajú možnosť pridať druhú batériu s kapacitou až 500 Wh na konkrétne modely.

Výhody systému dvoch batérií pre motory Bosch sú:

Väčší dojazd na e-biku
Výber rôznych kapacít batérie podľa vašich potrieb
Jednoduchá výmena batérie
Možnosť nabíjať obe batérie súčasne pomocou jednej nabíjačky
Možnosť používať elektrobicykel s jednou batériou

 

Záver

Či už si vyberiete pomocnú batériu pre motory Yamaha a Bosch, alebo systém dvoch batérií pre motory Bosch, s výsledkom budete spokojní.

Ak máte záujem o niektorú z týchto možností, pozrite si našu ponuku elektrobicyklov a príslušenstva alebo nás kontaktujte pre viac informácií.