APACHE - díly a příslušenství

Elektrosada Apache Power TS 36V / 250W

Výkonný stredový motor vybavený torzným senzorom, ktorý sníma silu šliapania a podľa toho nastavuje silu asistencie.

Popis


Motor
sa inštaluje miesto stredového zloženia kola. V motore je integrovaná riadiaca jednotka, snímač krútiaceho momentu (sily šliapania) a snímač šliapanie (PAS sensor).
Z motora sú vyvedené káble s konektory pre pripojenie snímača rýchlosti (na zadnom kolese), batérie a displeja. K motoru je inštalovaný prevodník o veľkosť 42 zubov.

Nominálny výkon motora je 250W. Vďaka integrovanému snímaču krútiaceho momentu motor reaguje na silu šliapania a podľa toho reguluje svoj výkon. Ak šliapete väčšou silou (do kopca), motor Vám pomáha viac. Ak šliapete menšou silou (po rovine), motor pomáha menej. Výsledkom je výrazne nižšia spotreba energie ako pri motoroch s otáčkovým snímačom šliapania.

Batérie
je vyrobená z veľmi kvalitných Li-Ion (lítium-iónových) články od výrobcu Samsung. Hmotnosť batérie je len 2,8 kg. Výstupné napätie batérie je 36V a maximálny vybíjací prúd 15A (nárazovo až 18Ah). Ponúkame voľbu kapacity batérie až do 522Wh (14,5 Ah) pre dojazd až 130 km. Odporúčame umiestnenie batérie na hlavnú rámovú trubku kolesá (variantne tiež na nosič bicykla). Riadiaca jednotka je súčasťou elektromotora.

Multifunkčný displej
s oddeleným ovládačom. Jeho prostredníctvom je možné meniť režim asistencia v 5 úrovniach (OFF-ECO-TOUR-SPEED-TURBO). Displej je vybavený ukazovateľom stavu batérie. V prípade nepriaznivých svetelných podmienok ho možno aktivovať podsvietenie displeja.

Vedľa toho ponúka aj funkcie cyklopočítača s ukazovateľom okamžitej a priemernej rýchlosti, prejdenej vzdialenosti (výlet / celkovej) a času jazdy.

Príslušenstvo
Cestovný nabíjač 42V / 2A (doba nabíjania 4-6 hodín podľa kapacity batérie)
Prevodník s krytom
Pravá a ľavá kľučka + skrutky
Snímač rýchlosti + magnet
inštalačný materiál

Voliteľné príslušenstvo
Štandardne dodávaný nosič je určený pre kolesá o veľkosti 26-28 ". Ak si prajete nosič pre menšie kolesá (20-24"), uveďte to, prosím, do poznámky pri záverečnej kontrole objednávky.

Hmotnosť
Hmotnosť elektrosady je daná jej konkrétne konfigurácií. Pohybuje sa od 7,5 kg u sady s rámovou batérií s kapacitou 10,4 Ah až po 9,1 kg u sady s nosičovou batériou s kapacitou 14,5 Ah. Hmotnosť je udávaná vrátane všetkého príslušenstva ako sú kľučky, nosič, prepojovacie káble atď. Nie je započítaná hmotnosť nabíjačky, ktorá činí 0,55 kg.

Dôležité!
Pre úspešnú montáž stredového motora na rám bicykla je dôležité, aby bol v oblasti osky dostatok priestoru pre samotný motor a to predovšetkým smerom k zadnej stavbe rámu.
Stredový motor vyžaduje voľný priestor vo vzdialenosti X = 65 mm od stredovej osky na úrovni hrany stredovej mufny. (Viď. Obrázok)
Zadná stavba u niektorých rámov je príliš vychýlená do strany a telo motora sa o ňu oprie skôr, než o stredovú mufny. V takom prípade je potrebné rúrku zadnej stavby deformovať tak, aby sa motor oprel o hranu stredovej mufny.

Inštalácia sady na Vaše bicykel
profesionálne a express do 2 dní - iba za 1490 Sk vr. DPH vrátane záruky.
Možno objednať na stránkach Servisu ekolo.cz


Návod na ELEKTROSADĚ TS250 (PDF)

Šablóna rámové batérie 10.4Ah - 16Ah (PDF)

Šablóna rámové batérie 17.4Ah - 19.2Ah (PDF)

 

Chcete sa na niečo opýtať alebo potrebujete poradiť s výberom elektrosad? Kontaktujte nás na telefóne 226 210 226 alebo na servis@ekolo.cz a naši skúsení technici vám radi poradia.

Alebo si rovno zarezervujte inštaláciu tejto elektrosady prostredníctvom formulára:


Kontakt na servis ekolo.cz