Stredový motor BOSCH Performance Line CX Smart system

 


Performance Line CX Smart System. Výkonný a dynamický motor pre intuitívné ovládanie a jedinečný zážitok z jazdy. Vďaka koncepcii viacerých snímačov a inovatívnemu riadeniu motora Bosch stanovuje Performance Line CX Smart System nové technické štandardy - pružne a pohotovo reaguje, aby naplno rozvinul svoj potenciál na technicky náročných tratiach. 

Jednou z výkonných funkcií je režim eMTB, ktorý využíva presne toľko energie, koľko je potrebné, a umožňuje vám sústrediť všetku pozornosť na jazdu. V aplikácii eBike Flow si môžete nastaviť podporu, dynamiku, hnací moment a maximálnu rýchlosť svojho eBike v režimoch jazdy Eco, Tour, Sport a Turbo podľa svojich individuálnych potrieb.
 

 

 

Silná podpora

S hmotnosťou 2,9 kg a maximálnym krútiacim momentom 85 Nm poskytuje väčší pôžitok z jazdy na náročných tratiach napriek mimoriadne kompaktným rozmerom. Motor pre horske elektrobicykle eMountain je kompaktný, ľahký a mimoriadne výkonný, kombinuje vysoko kvalitné materiály, extrémne výkonný pohon a špičkové senzory.
 

Skutečná síla

Maximálny krútiaci moment 85 Nm má výrazný vliv na výkon pri jazde na horskom elektrobicykli. Výkonný motor umožňuje rýchlu akceleráciu v ostrých zákrutách a na prekážkach pri nízkej kadencii a uľahčuje rozjazd do najstrmších kopcov. Pri rýchlych šprintoch vás motor podporí aj pri vysokej kadencii.
 

eMTB mode

Režim eMTB je špeciálne navrhnutý na športové použitie a ponúka optimálne ovládanie a intuitívne ovládanie, pretože nie je potrebné prepínať medzi rôznymi jazdnými režimami. Vďaka tejto šikovnej funkcii režimu eMTB môžete s istotou zdolávať technické úseky a prekážky, ako sú korene a silné konáre, môžete prekonávať cieleným tlakom na pedále pomocou funkcie Extended Boost. Pohonné ústrojenstvo Performance Line CX Smart System sa tak postará o ešte väčší pôžitok z jazdy a plynulosť.

 

Tour+ mode

Športová jazda na trekingovom elektrobicykli alebo eMTB: režim Tour+ umožňuje jazdcovi sústrediť sa výlučne na vychutnávanie jazdy. Odstraňuje potrebu manuálneho prepínania jazdných režimov a šetrí energiu zvýšením výkonu jazdca. To zaručuje prirodzený zážitok z jazdy v každej situácii, dokonca aj pri dlhších jazdách.
 

Speed sensor 

Okrem káblového riešenia je inteligentný systém vybavený interným snímačom otáčok umiestneným v pohonnej jednotke. Odstránil sa káblový snímač a magnet na špici je teraz pripevnený priamo ku kolesu, čím sa dosiahol čistejší vzhľad elektrobicykla.
 


Off

Eco mode

Tour**

Tour+**

Sport/eMTB*

Turbo
Žiadna podpora (všetky funkcie zobrazenia sú stále k dispozícii). Nízka úroveň podpory s maximálnou účinnosťou pre najdlhší dojazd. Jednotná podpora jazdy na dlhé vzdialenosti. Plynule sa zvyšujúca podpora pre prirodzený pocit a úspornú jazdu pre športovo založených cyklistov. Výkonná podpora pre všetky typy jazdy, ako je športová jazda alebo rýchle dochádzanie do práce v mestskej premávke. Okamžitá maximálna podpora - aj pri najvyššej kadencii pre športovú jazdu.

 

Icon with an arrow circling around an indication of 65 NmMaximálny krútiaci moment až 85 Nm poskytuje jemnú podporu pri akcelerácii

340
Výkonný pohon pre mimoriadne športový štýl jazdy a rýchle šprinty25 km/h

Podpora rýchlosti 25 km/h aj pri dlhých horských jazdách

 

 

Typ motora stredový
Výkon - nominálny 250 W
Max. krútiaci moment až 85 Nm
Úroveň asistencie motora TURBO: 340
eMTB**: 140-340
TOUR: 140
TOUR+****: 60-340
ECO: 60
Maximálny točivý moment TURBO: 85***
eMTB**: 85
TOUR: 50
TOUR+****: 85
ECO: 40
Napätie 36 V
Snímacie senzory frekvencia šliapania
krútiaci moment
rýchlosť
Maximálna rýchlosť asistencie 25 km/h
Hmotnosť cca 2,9 kg

 


 

Zvýšenie rýchlosti elektrobicykla až na 50 km/h

Váš elektrobicykel môže mimo verejných ciest jazdiť rýchlejšie ako 25 km/h.

Právne predpisy upravujú prevádzku elektrických bicyklov rýchlejších ako 25 km/h v nariadení Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 168/2013 z 15. januára 2013 o schvaľovaní a dohľade nad trhom dvoj- alebo trojkolesových vozidiel a štvorkoliek, konkrétne v článku 2 ods. 2 písm. g):

Toto nariadenie (obmedzenia výkonu a rýchlosti pre elektrobicykle) sa nevzťahuje na tieto vozidlá určené predovšetkým na jazdu v teréne a určené na používanie na nespevnených povrchoch;

Upravíme váš elektrobicykel Bosch so stredovým pohonom tak, aby podpora elektrického pohonu dosiahla viac ako 50 km/h!

Tento doplnok riadiacej jednotky deaktivuje asistenčné obmedzenie rýchlosti 25 km/h pre stredový pohon motorov Bosch. 

Vďaka tejto úprave môžete naplno využiť potenciál elektrického pohonu!
 

Výrobok úplne odstraňuje omedzenie rýchlosti BEZ AKÝCHKOĽVEK NEPRIAZNIVÝCH ÚČINKOV:

 • údaje ako aktuálna, priemerná, maximálna rýchlosť, celková vzdialenosť, kadencia, výkon, dojazd, stav batérie atď. zostávajú na displeji pravdivé.
   
 • funkciu možno kedykoľvek počas jazdy vypnúť a zapnúť stlačením tlačidla.
   
 • stav zariadenia je vždy indikovaný určitým prvkom na displeji, pokiaľ je zariadenie aktívne. Ako používateľ vždy viete, či je obmedzovač zapnutý alebo nie.
   
 • zariadenie nespôsobuje žiadne blikanie displeja ani iné efekty.
   
 • výrobok, ktorý používame, je legálny na európskom trhu a je riadne označený a certifikovaný.
   

Čip sa dodáva s českým návodom na inštaláciu. Dodávateľ nenesie žiadnu zodpovednosť za poškodenie elektrobicykla spôsobené nesprávnou inštaláciou.

Dodávateľ nezaručuje, že nedôjde k porušeniu záruky na elektrobicykle alebo že nemôže dôjsť k poškodeniu alebo zablokovaniu systému elektrobicykla. Dodávateľ sa zrieka zodpovednosti za akékoľvek škody, či už na zdraví alebo majetku, súvisiace s používaním tohto zariadenia.