Stredový motor Bafang M510


Stredový motor

Bafang M510

 

Spoločnosť Bafang je už viac ako 10 rokov jedným z najväčších svetových výrobcov komponentov pre elektrobicykle. V Európe sa jej elektromotory stali faktickým štandardom. V posledných rokoch sa však intenzívne zameriava na výrobu stredných motorov.

Spoločnosť Bafang nedávno uviedla na trh nový stredový motor M510, nástupcu modelu M500, ktorý je určený najmä pre výkonné elektrobicykle.

Model M510 má celkovo vyššiu krivku krútiaceho momentu, ktorá je jasne viditeľná v podpore extrémne vysokej kadencie, čo je ideálne pre strmé stúpania, ktoré sú bežnou súčasťou technických výstupov.

Hoci má model M510 podobný profil výkonu a krútiaceho momentu ako model M500, je o pol kilogramu ľahší a váži len 2,9 kg. Úspora hmotnosti je výsledkom viacerých konštrukčných zmien, z ktorých hlavnou je nový horčíkový kryt.

Software motora bol prekonfigurovaný na plynulejšie štartovanie a lepšie ovládateľný štart. Zapojenie citlivého snímača krútiaceho momentu tiež prispieva k tomu, že výkon je plynulejší a prirodzenejší - akoby asistencia motora bola len rozšírením jazdcovho úsilia pri šliapaní do pedálov, a nie náhlym výbuchom výkonu ako pri motocykli. Tieto vlastnosti umožňujú lepší nájazd do krátkych zákrut alebo ostrých stúpaní.

Vďaka vysokej citlivosti snímača krútiaceho momentu dokáže Bafang M510 odhadnúť správny výkon podľa sily, ktorou jazdec šliape, a nastaviť vhodnú asistenciu.

M510 je kompatibilný s väčšinou produktov z portfólia Bafang, napríklad s batériou Intube, displejmi DP E180/181 s čisto LED HMI, voliteľnou rozšírenou farebnou verziou DP C242 HMI, skrytým snímačom rýchlosti s dvoma rôznymi riešeniami magnetickej fixácie a pripravovanou novou aplikáciou Bafang APP."

Stredový motor M510 je revolučnou inováciou výkonného motora eMTB. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou zostáva maximálny krútiaci moment modelu M510 na úrovni 95 N.m, ale hmotnosť sa znížila o 18 %, zatiaľ čo maximálny výkon sa zvýšil o 20 %. Podpora maximálnej frekvencie bola rozšírená až na 120 otáčok za minútu.

 

Typ motora stredový
Výkon 250 W
Max. krútiaci moment 95 Nm
Napätie 36/43/48 (DCV)
Účinnosť motora ≥ 80%
Senzor pedálov integrovaný tlakový snímač
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Hmotnosť 3,6 kg
Pracovná teplota -20 až 45 ℃
   


Svoje využitie nájde najmä v segmente horských elektrobicyklov a speed pedeleců, čomu plne zodpovedajú aj jeho parametre. Model M510 je vybavený torzným ( tlakovým ) snímačom, riadiaca jednotka vyhodnocuje silu, ktorou jazdec šliape do pedálov, a podľa toho reguluje výkon motora. Elektromotor ponúka výkon 250 wattov a krútiaci moment 95 newtonmetrov. Rovnako ako pri modeli M500 je maximálna rýchlosť 25 km/h alebo 45 km/h v závislosti od použitia a platných predpisov. Motor je plynulý a tichý, najmä pri preraďovaní, a to aj pri jazde do kopca. Motor je podporovaný snímačom prevodovky (Gear senzor).

 


Kompletná ponuka bicyklov s motorom Bafang M510