SKLADOM K ODOSLANIU 200 MODELOV.  SADZBA DPH PRE ZÁKAZNÍKOV NA SLOVENSKU JE 20%.

Horský elektrobicykel ELEKTROKOLA GIANT

LIV VALL E+

Dámsky horský elektrobicykel s výkonným motorom SyncDrive Šport Yamaha a novou batériou EnergyPak Smart umiestnenou zospodu rámu. Elektrobicykel tiež novo ponúka väčší priemer kolies. Model VALL E + bude vašou vstupenkou do sveta neobmedzených cyklistických zážitkov.

Vyberte si variantu

Aký zvoliť rám?

Výška jazdca: 165 cm

150

210

Odporúčaná veľkosť*:
17 - 18" (M)

*Uvedené hodnoty sú orientačné.

€ 3 148

€ 2 602 bez DPH

Dostupnosť: Teraz nie je skladom

Zľava za nákup 2 a viac elektrobicyklov: 5%

Prečo tento elektrobicykel?

ROK SERVISU ZADARMO
DOPRAVA AŽ K VÁM ZADARMO
AŽ 30 DNÍ NA VÝMENU ZADARMO
GARANČNÁ PREHLIADKA JE U NÁS ZADARMO
GARANCIA NAJLEPŠIE CENY

Dámske horské elektrobicykel VALL E + má novú batériu EnergyPak Smart Compact 500. Druhou novinkou je väčší priemer kolies 29 ", ktorý je použitý pri veľkostiach M a L, zatiaľ čo XS A S sú ponúkané s priemerom kolies 27,5". Elektrobicykel LIV VALL E + je vašou "vstupenkou" do sveta neobmedzených cyklistických zážitkov. Stačí zapnúť elektrický pohon, oprieť sa do pedálov a dobrodružstvo môže začať!

Hliníkový rám AluxX SL s pohodlnou dámskou geometriou je navrhnutý pre batériu EnergyPak Smart Compact 500 Wh, ktorá je uložená v spodnej rámovej trubke. Mimoriadne rýchle nabíjanie batérie umožní 6 ampérová nabíjačka SmartCharger.

Rám bicykla je navyše pripravený pre inštaláciu druhej batérie EnergyPak Plus, ktorá pridá ďalších 250 Wh pre ešte vyššiu dojazd (táto batéria je ponúkaná ako voliteľné príslušenstvo). Tento model využíva motor SyncDrive Sport Yamaha s krútiacim momentom 70 Nm, maximálnou podporou 350% a režimom SmartAssist, čo je plne automatické nastavenie výšky pomoci. Nechýba ani funkcia walk assist, čo je režim dopomôcť pri vedení bicykla za hůze. Vďaka technológii PedalPlus, čo je sústava celkom šiestich senzorov, je prejav motora veľmi prirodzený a na silu vášho šliapania reaguje okamžite, ale zároveň plynule.

Ovládacia jednotka Giant RideControl One ANT + umožňuje dodatočnú inštaláciu kompatibilného displeja, ktorý je ponúkaný ako voliteľné príslušenstvo. Vďaka Bluetooth konektivite potom môžete elektrobicykel spárovať s aplikáciou Giant RideControl pre chytré telefóny (Android a iOS) - táto aplikácia ponúkne ďalšie užitočné funkcie, ako napríklad presný stav batérie, možnosť upraviť výšku pomoci vo všetkých jazdných režimoch podľa vašich preferencií, záznamy o vašich jazdách alebo fitness funkcie vrátane analýzy vášho výkonu. O terénne nerovnosti sa postará odpružená vidlica so zdvihom 120 mm. Vysoký brzdný účinok zaistí hydraulické kotúčové brzdy Shimano. Plášte Maxxis REKON majú optimálnu šírku 2,4 "a bočnú ochranu EXO. Rám bicykla je pripravený na dodatočnú montáž stojančeku pomocou integrovaného úchytu.

TECHNOLÓGIE GIANT HYBRID CYCLING
Na ovládanie RideControl zapnete elektrický pohon a zvolíte požadovaný stupeň výkonu alebo plne automatický režim SmartAssist. Akonáhle sa opriete do pedálov, aktivujete senzory PedalPlus, ktoré prenášajú informácie do riadiacej jednotky. Táto centrála celého systému bleskurýchlo vyšle požiadavku na zodpovedajúce množstvo energie do batérie EnergyPak. Následne je energia prevedená do motora SyncDrive, ktorý sa okamžite a plynulo rozbehne a začne vám pomáhať pri šliapaní.

VYSOKÝ VÝKON A DOSTATOK ENERGIE
Výkonný stredový motor SyncDrive Šport Yamaha má krútiaci moment 70 Nm a ponúka podporu až 350%. Batérie EnergyPak Smart Compact s kapacitou 500 Wh je súčasťou spodnej rámovej trubky (vyníma sa do strany) a nabíjať ju môžete aj priamo v kole. Rám bicykla je navyše pripravený pre inštaláciu druhej batérie EnergyPak Plus, ktorá pridá ďalších 250 Wh pre ešte vyššiu dojazd (táto batéria je ponúkaná ako voliteľné príslušenstvo).

AUTOMATICKÝ REŽIM SMARTASSIST
Okrem piatich manuálne volených jazdných režimov máte k dispozícii aj plne automatický režim SmartAssist, vo ktré systém sám vyhodnocuje akú mieru podpory má motor dodať. Pomáha mu v tom 6 senzorová technológia PedalPlus, ktorá k štyrom základným senzorom pridáva ešte senzor zrýchlenia (akcelerometer) a senzor náklonu.


Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Prevažujúci profil trasy
Kapacita batérie
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s průměrnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

Stredový motor

Giant SyncDrive Sport

 

Stredové elektromotory Giant SyncDrive s výkonom 250 W sú výsledkom úzkej spolupráce spoločnosti Giant s lídrom v oblasti elektromotorov – spoločnosťou Yamaha, čo je zárukou ich vysokej kvality a spoľahlivosti.

Navzdory kompaktnej veľkosti prinášajú vysoký krútiaci moment až 80 Nm, ktorý sa prejaví už pri rozjazde. Dôležitá je tiež ich okamžitá odozva – motor sa rozbehne, keď sa opriete do pedálov. Takáto rýchla odozva sa prejaví nielen pri akcelerácii, ale tiež v prudkých stúpaniach, kedy sa spoliehate na to, že vás elektrobicykel to hore „vytiahne“.

Motory SyncDrive produkujú proporcionálnu a lineárnu podporu, ich chod je predvídateľný, hladký a tichý, skrátka ako prirodzené navýšenie vašej vlastnej energie.

 


Giant SyncDrive Sport

 

SyncDrive Sport

  • vysoký krútiaci moment 80 Nm
  • 100 % krútiaceho momentu od rýchlosti 10 km/h (pri menšej rýchlosti 80 %)
  • 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
  • 5 jazdných režimov, podpora 50 – 350 %
  • možnosť vlastného nastavenia jazdných režimov (prostredníctvom mobilnej aplikácie RideControl)

 

 

3,48 kg Váha
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Senzor 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
Napätie 36 V
Úroveň asistencie motora Eco: 50 %
Eco+: 100 %
Normal: 175 %
Sport: 250 %
Sport+: 350 %
Maximálna kadencia Eco: 110 rpm
Eco+: 110 rpm
Normal: 110 rpm
Sport: 110 rpm
Sport+: 110 rpm
Režimy podpory Eco
Eco+
Normal
Sport
Sport+
Max. krútiaci moment 80 Nm
Výkon – nominálny 250 W
Typ motora stredový
 

 

 

 

Motory Giant SyncDrive Yamaha.jpg

 

Výrobca Giant

Americko-tchajwanská značka GIANT sa pýši titulom najväčšieho výrobcu bicyklov na svete. Elektrobicyklami sa GIANT začal zaoberať ako jeden z prvých už v roku 2006 a dnes prináša širokú paletu trekingových a eMTB modelov tej najvyššej kvality a s najlepšími technológiami. V roku 2017 bola GIANTom uvedená na trh špecifická ponuka elektrobicyklov pre ženy pod značkou LIV.

Elektrobicykle Giant

‏‏‎

Parametre

Typ pohonu Giant SyncDrive Sport, powered by Yamaha
Ovládanie Giant RideControl One ANT+
Kapacita a typ batérie Giant EnergyPak Smart 500 Wh, Giant EnergyPak Plus range extender compatible
Veľkosť rámu XS, S, M, L (XS - S: 27,5"; M - L:29")
Typ a materiál rámu ALUXX SL Aluminum, Overdrive headtube, 141 mm Boost QR
Predná vidlica SR Suntour XCR 32 Boost Coil LOR, 120 mm travel, Tapered steere, lockout
Počet prevodov 10
Radenie Shimano Deore
Prehadzovačka Shimano Deore, 10-Speed, Shadow+
Predné brzdy Shimano BR-MT200, hydraulic , 180 mm
Zadné brzdy Shimano BR-MT200, hydraulic , 180 mm
Kľuky Forged Alloy minimal Q-factor, 36 zubov Steel Direct Mount
Kazeta Shimano CS-M4100-10 11 - 46 zubov 10-Speed
Predstavec Giant Contact
Reťaz KMC e.10 Sport, e-bike optimized
Riadidlá Giant Connect TR Riser 31,8 x 690 / 750 mm
Sedlo Liv Sport
Sedlovka Giant 30,9 mm, Forged Aluminium
Nosnosť 120 kg
Ráfiky Giant XCT Tubeless Ready, e-bike optimized
Predný náboj Giant eTracker Sport 15 mm Thru-Axle
Zadný náboj Giant eTracker Sport 141 mm QR, e-bike optimized
Plášte Maxxis Rekon 2.4", foldable, EXO, Tubeless Ready
Pedále Aluminum Platform
Hmotnosť vrátane batérie 24 kg
Drôty Stainless steel
Displej Wireless display compatible
Brzdové páky Shimano BL-MT200