GIANT ELEKTROKOLA

Cestovný elektrobicykel LIV AMITI E+ 2

Dámsky trekingový elektrobicykel s veľmi výkonným motorom Giant SyncDrive Core, plne integrovanou batériou EnergyPak 500 Wh, odpruženou vidlicou, výkonnými hydraulickými kotúčovými brzdami a pohodlnou geometriou. Určený pre výlety krajinou i jazdu v meste.

Vyberte si variantu
Kdy ekolo dostanete?

Cena pred zľavou: € 3 396 (ušetrite € 229)

€ 3 167

€ 2 617 bez DPH

Dostupnosť: Teraz nie je skladom

Prečo tento elektrobicykel?

Dámské cestovné (trekingové) elektrobicykle Liv Amit E + sú určené ako na výlety krajinou, tak i na jazdu v meste. Po technickej stránke sú veľmi podobná modelom Giant Explore E + STA, na prvý pohľad je ale odlišuje špecifická dámska geometria a dámsky Liv dizajn.

Základom modelov radu Amit E + je hliníkový rám AluxX SL vybavený stredovým motorom Giant SyncDrive Sport Yamaha s krútiacim momentom 80 Nm, podporou až 350% a režimom Smart Assist, čo je plne automatické nastavenie výšky pomoci motora. Výnimkou je v tomto ohľade cenovo najdostupnejší model Amit E + 3, ktorý je vybavený motorom Giant SyncDrive Core Yamaha s krútiacim momentom 50 Nm. Úplne hladké spojenie medzi motorom a vašou vlastnou silou zaistí dômyselná sústava šiestich senzorov PedalPlus, vďaka ktorej je prejav motora ľahko predvídateľný a prirodzený a jazda na bicykli je príjemná a plynulá. Dostatok energie aj na dlhších výletoch dodá lítiová batéria Giant EnergyPak Smart 500 Wh, ktorá je integrovaná v spodnej rámovej trubke a vyníma sa zospodu (model Amit E + 3 má batériu EnergyPak 500 Wh vyberateľnou do strany). Ovládacie jednotku Giant RideControl máte hneď po ľavej ruke a všetky tri ponúkané modely sú vybavené aj novým displejom Giant RideDash Evo. Manipuláciu s okolo za chôdze vám uľahčí funkcie walk assist a vďaka Bluetooth konektivite potom môžete vaše bicykel spárovať s mobilnou aplikáciou Giant RideControl (pre Android a iOS). Táto aplikácia vám potom ponúkne množstvo ďalších užitočných funkcií, ako napríklad úpravu výšky pomoci v jazdných režimoch alebo rôzne fitness funkcie. Z hľadiska jazdného komfortu určite oceníte odpruženú vidlicu a výkonné hydraulické kotúčové brzdy. Všetky modely sú vybavené aj blatníky, zadným nosičom, osvetlením a stojanom.


Technológia Giant Hybrid Cycling
Na ovládanie RideControl zapnete elektrický pohon a zvolíte požadovaný stupeň výkonu alebo plne automatický režim Smart Assist. Akonáhle sa opriete do pedálov aktivujete senzory PedalPlus, ktoré prenášajú informácie do riadiacej jednotky. Tento "mozog" celého systému bleskurýchlo vyšle požiadavku na zodpovedajúce množstvo energie do batérie EnergyPak. Následne je energia prevedená do motora SyncDrive, ktorý sa okamžite a plynulo rozbehne a začne vám pomáhať pri šliapaní.

Vysoký výkon a dostatok energie
Výkonný stredový motor Giant SyncDrive Šport Yamaha má krútiaci moment 70 Nm a ponúka podporu až 350%. Dostatok energie aj na dlhších výletoch dodá lítiová batéria Giant EnergyPak Smart 500 Wh, ktoré je integrovaná v spodnej rámovej trubke a vyníma sa zospodu. Cenovo najdostupnejší model Amit E + 3 je vybavený motorom Giant SyncDrive Core Yamaha s krútiacim momentom 50 Nm a energiu mu dodáva batéria EnergyPak 500 Wh vyberateľná do strany.

Automatický režim Smart Assist
Okrem piatich jazdných režimov, ktoré volíte manuálne, máte k dispozícii aj plne automatické nastavenie výšky pomoci motora (tzv. Režim Smart Assist), kedy systém sám vyhodnocuje, ako mieru podpory má motor dodať. Kvôli tejto funkcii je tu použitá 6-senzorová technológia PedalPlus, ktorá k štyrom základným senzorom pridáva ešte senzor zrýchlenia (akcelerometer) a senzor náklonu.

Aplikace Giant RideControl otevírá svět konektivity pro Vaše Giant (LIV) elektrokola

Aplikácia RideControl

Aplikácia Giant RideControl otvára svet konektivity pre Vaše Giant elektrobicykel. Táto aplikácia Vám umožní prepojiť telefón s elektrobicyklom, čo umožní udržiavať elektrobicykel aktuálne, prispôsobiť si nastavenie motora a používať displej elektrokolak navigáciu.

  • Navigácia
  • Prispôsobenie elektrobicykle
  • Zaznamenajte svoje jazdy
Viac informácií


Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Kapacita batérie
Prevažujúci profil trasy
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s průměrnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

Stredový motor

Giant SyncDrive Sport

 

Stredové elektromotory Giant SyncDrive s výkonom 250 W sú výsledkom úzkej spolupráce spoločnosti Giant s lídrom v oblasti elektromotorov – spoločnosťou Yamaha, čo je zárukou ich vysokej kvality a spoľahlivosti.

Navzdory kompaktnej veľkosti prinášajú vysoký krútiaci moment až 80 Nm, ktorý sa prejaví už pri rozjazde. Dôležitá je tiež ich okamžitá odozva – motor sa rozbehne, keď sa opriete do pedálov. Takáto rýchla odozva sa prejaví nielen pri akcelerácii, ale tiež v prudkých stúpaniach, kedy sa spoliehate na to, že vás elektrobicykel to hore „vytiahne“.

Motory SyncDrive produkujú proporcionálnu a lineárnu podporu, ich chod je predvídateľný, hladký a tichý, skrátka ako prirodzené navýšenie vašej vlastnej energie.

 


Giant SyncDrive Sport

 

SyncDrive Sport

  • vysoký krútiaci moment 80 Nm
  • 100 % krútiaceho momentu od rýchlosti 10 km/h (pri menšej rýchlosti 80 %)
  • 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
  • 5 jazdných režimov, podpora 50 – 350 %
  • možnosť vlastného nastavenia jazdných režimov (prostredníctvom mobilnej aplikácie RideControl)

 

 

3,48 kg Váha
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Senzor 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
Napätie 36 V
Úroveň asistencie motora Eco: 50 %
Eco+: 100 %
Normal: 175 %
Sport: 250 %
Sport+: 350 %
Maximálna kadencia Eco: 110 rpm
Eco+: 110 rpm
Normal: 110 rpm
Sport: 110 rpm
Sport+: 110 rpm
Režimy podpory Eco
Eco+
Normal
Sport
Sport+
Max. krútiaci moment 80 Nm
Výkon – nominálny 250 W
Typ motora stredový
 

 

 

 

Motory Giant SyncDrive Yamaha.jpg

 

Výrobca Giant

Americko-tchajwanská značka GIANT sa pýši titulom najväčšieho výrobcu bicyklov na svete. Elektrobicyklami sa GIANT začal zaoberať ako jeden z prvých už v roku 2006 a dnes prináša širokú paletu trekingových a eMTB modelov tej najvyššej kvality a s najlepšími technológiami. V roku 2017 bola GIANTom uvedená na trh špecifická ponuka elektrobicyklov pre ženy pod značkou LIV.

Elektrobicykle Giant

‏‏‎

Parametre

Typ pohonu Giant SyncDrive Sport powered by YAMAHA, 70 Nm, 250 W
Ovládanie Giant RideControl Ergo 2
Kapacita a typ batérie Giant EnergyPak Smart 500 Wh, 13,8 Ah, Lithium-Ion
Typ a materiál rámu ALUXX SL Aluminum
Predná vidlica SR Suntour NEX E25 DS, zdvih 75 mm
Počet prevodov 1 x 9
Prehadzovačka Shimano Alivio M3100
Radenie Shimano M2000
Typ a značka bŕzd Shimano MT200, hydraulické, kotúče 180 mm
Kľuky alloy, minimální Q-faktor
Kazeta Shimano HG200, 11-36 zubov
Predstavec Giant Contact
Reťaz KMC e9 Sport, speciální pre elektrobicykle
Riadidlá Giant Connect XC, zvýšená, 31,8x690 mm
Sedlo Liv Sport Comfort
Sedlovka Giant, 30,9 mm
Ráfiky Giant eX 2, 700c
Predný náboj Giant eTracker 100x9 mm
Zadný náboj Giant eTracker 135 mm
Plášte Giant Crosscut Gravel 2, 700x45c, reflexní prvky
Pedále platformové
Osvetlenie Axa BlueLine
Drôty nerez ocel
Displej Giant RideDash Evo
Brzdové páky Shimano MT200
Nosič MIK System