ELEKTROBICYKLE CRUSSIS 2021! VYUŽITE AKČNÉ PONUKY ZA PRED-PREDAJOVU CENU

Horský elektrobicykel LEADER FOX Braga Fatbike

Elektrický fatbike so stredovým pohonom Bafang M500.

Zľava za nákup 2 a viac elektrobicyklov: 5%

Vyberte si z variánt: info

Prečo toto ekolo?

  • Fenomén elektrobicyklov Fat Bike, čiže elektrobicyklov so širokými pneumatikami, je daný ich neprekonateľným správaním na nespevnenom teréne – sneh, kamene, blato atď. Pneumatiky sú vysoké a tým nahrádzajú odpruženie tlmičov, preto sa málokedy osadzujú aj prednou kyvnou vidlicou. Vďaka tomu vyžadujú elektrobicykle Fat Bike menšiu údržbu a ich váha je porovnateľná s horskými bicyklami.
  • Nevýhodou elektrobicyklov Fat Bike je vysoký valivý odpor pneumatík, ktorý vyžaduje väčšie úsilie pri klasickom šliapaní. Leader Fox sa preto rozhodol osadiť model Braga výkonným stredovým motorom Bafang M500 a vysokokapacitnou batériou s 630 Wh, vďaka čomu si napríklad aj v zime na snehu bez námahy môžete vychutnať neuveriteľnú zábavu pri prenunoch v teréne.

 

ekolo.cz upozorňujeV elektrobycikle.sk JE BÁTERIE A NABÍJEČKA VŽDY V CENĚ ELEKTROBICYKLA

 


 

Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Prevažujúci profil trasy
Kapacita batérie
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s maximálnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

HORSKÉ ELEKTROKOLO S VELKOU VÝDRŽÍ. Silný motor a vysokokapacitní baterie vám pomohou  zdolat i ty nejprudší kopce. Horská elektrokola

Horská elektrokola se vyznačují odolným rámem, kvalitními brzdami a dobrým odpružením.


Stredový motor

Bafang M500

 

Bafang je už viac ako 10 rokov jedným z najväčších výrobcov komponentov pre elektrobicykle na svete. V Európe sa jeho elektromotory stali de-facto štandardom. V posledných piatich rokoch sa však intenzívne zameral na výrobu stredových motorov. V roku 2014 predstavil integrovaný stredový pohon s kódovým označením MAX, u ktorého sa ustálilo označenie MaxDrive. MaxDrive sa využíva v mnohých typoch 250 W / 36 V elektrobicyklov. Bafang tiež vyrába nábojové (predné a zadné) motory, vďaka ktorým je dlhodobo jedničkou na svetovom trhu.

 

Typ motora stredový
Výkon 250 W
Max. krútiaci moment 95 Nm
Napätie 36/43/48 (DCV)
Účinnosť motora ≥ 80 %
Senzor šliapania integrovaný tlakový senzor
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Váha 3,6 kg
Prevádzková teplota -20 až 45 °C
Hlučnosť < 55 dB

 

 

Využitie nájde predovšetkým v segmente horských elektrobicyklov a speed pedelecov, čomu kompletne zodpovedajú aj jeho parametre. M500 je vybavený torzným (tlakovým) snímačom, riadiaca jednotka vyhodnocuje, akou silou jazdec šliape do pedálov a podľa toho reguluje výkon motora. Elektromotor ponúka výkon 250 wattov a krútiaci moment 95 newton-metrov. Rovnako ako pri motore M420 je maximálna rýchlosť 25 km/h, prípadne 45 km/h v závislosti od spôsobu využitia a platných právnych predpisov. Motor sa vyznačuje plynulým a tichým chodom, hlavne pri zmene prevodov, a to aj pri jazde do kopca. Motor podporuje snímač radenia (Gear senzor).

 Český LEADER FOX patrí medzi najobľúbenejšie značky elektrobicyklov. Značka ponúka široký sortiment 40 modelov od skladacích, mestských elektrobicyklov až po obľúbené cestovné a terénne modely. Vďaka plnej integrácii batérie a využívaniu výkonných stredových i nábojových pohonov je to voľba pre tých, ktorí hľadajú kvalitu a design za rozumnú cenu.

‏‏‎

Parametre

Typ pohonu BAFANG, M500, 36V, STREDOVÝ
Kapacita a typ batérie LG 36V/17,5 Ah, Li-On, 630 Wh
Ovládanie Tlačidlá na riadidlách + displej Bafang s USB a Bluetooth
Typ a materiál rámu AL 6061
Počet prevodov 1x9
Radenie a prehadzovačka SHIMANO ALIVIO a SHIMANO ALIVIO RD-M4000
Typ a značka bŕzd HYDRAULICKÉ SHIMANO MT200
Predstavec EXERACE, HLINÍKOVÝ, DĹŽKA:70 mm
Reťaz KMC X9e
Sedlo a sedlovka LEADER FOX a EXERACE D: 31,6 mm, L: 400 mm
Ráfiky a náboje 26", HLINÍKOVÝ
Plášte KENDA JUGGERNAUT SPORT 26X4.0