ELEKTROBICYKLE CRUSSIS 2021! VYUŽITE AKČNÉ PONUKY ZA PRED-PREDAJOVU CENU

Horský elektrobicykel GIANT Fathom E + 3 Junior

Horský elektrobicykel Fathom s výkonným stredovým motorom SyncDrive Yamaha.

Zľava za nákup 2 a viac elektrobicyklov: 5%

Prečo toto ekolo?

 • Horské elektrobicykle Fathom E + sú v porovnaní s modelmi Fathom E + Pro cenovo dostupnejšie. Postavené sú na hliníkových rámoch AluxX s batériou umiestnenou na spodnej rámovej rúrke (batéria sa vyberá do strany). Využívajú motor Giant SyncDrive Sport Yamaha s vysokým krútiacim momentom 80 Nm a 5 jazdnými režimami s maximálnou asistenciou 350 %.
   
 • Vďaka 6-senzorovej technológii Giant PedalPlus je prejav motora veľmi prirodzený a na silu vášho šliapania reaguje okamžite.
   
 • Vysoký dojazd zaistí batéria Giant EnergyPak 400.
   
 • Voľba jazdného režimu sa vykonáva prostredníctvom ovládacej jednotky RideControl ONE, ktorú máte hneď po ruke na ľavej rukoväti – chýbať tu nesmie tlačidlo „walk assist“, čiže funkcia pomoci pri vedení bicykla za chôdze. Ďalšie užitočné funkcie vám ponúkne naša vlastná mobilná aplikácia, ktorá s ovládacou jednotkou komunikuje cez rozhranie Bluetooth.
   
 • O terénne nerovnosti sa postará odpružená vidlica so zdvihom 120 mm a vysoký brzdný účinok zaistia hydraulické brzdy so 160 mm kotúčmi.

Aby ponuka našich elektrobicyklov bola kompletná, máme aj detský / juniorský elektrobicykel. Vybavený je rovnakým typom stredového motora SyncDrive Sport Yamaha, aký majú modely pre dospelých, a rovnaká je aj batéria EnergyPak. Pri spoločnej jazde tak vaše dieťa bude mať dostatok výkonu aj energie a bez problémov sa vyrovná vášmu tempu.

Základom elektrobicykla je hliníkový rám AluxX, ktorého geometria je prispôsobená detskej postave. V ponuke je jedna veľkosť rámu, a to s 26" kolesami. Stredový motor Giant SyncDrive Sport Yamaha prináša krútiaci moment 70 Nm a maximálnu asistenciu 350 %. Vďaka dômyselnej sústave senzorov Giant PedalPlus je prejav motora veľmi prirodzený a na silu šliapania reaguje okamžite, ale pritom plynule. Dostatok energie zaistí batéria Giant EnergyPak 400 Wh, ktorá je umiestnená na spodnej rámovej rúrke a vyberá sa do strany. Voľba jazdného režimu sa vykonáva prostredníctvom ovládacej jednotky RideControl ONE, ktorá je hneď po ruke na ľavej rukoväti – chýbať tu nesmie tlačidlo „walk assist“, čiže funkcia pomoci pri vedení bicykla za chôdze. Ďalšie užitočné funkcie vám ponúkne naša vlastná mobilná aplikácia, ktorá s ovládacou jednotkou komunikuje cez rozhranie Bluetooth (prostredníctvom ovládacej jednotky). O terénne nerovnosti sa postará odpružená vidlica so zdvihom 100 mm a vysoký brzdný účinok zaistia hydraulické kotúčové brzdy. Vďaka integrovanému držiaku na ráme je možné na bicykel dodatočne namontovať stojan.

Hlavní přednosti

Technológia Giant Hybrid Cycling

Na ovládanie RideControl zapnete elektrický pohon a zvolíte požadovaný stupeň výkonu. Akonáhle sa opriete do pedálov, hoci len mierne, aktivujete senzory PedalPlus, ktoré prenášajú informácie do riadiacej jednotky. Tento „mozog“ celého systému bleskurýchlo vyšle požiadavku na zodpovedajúce množstvo energie do batérie EnergyPak. Následne je energia prevedená do motora SyncDrive, ktorý sa okamžite a plynulo rozbehne a začne vám pomáhať pri šliapaní.

 

Vysoký výkon a dlhý dojazd

Stredový motor Giant SyncDrive Sport Yamaha (70 Nm) ponúka asistenciu od 50 % do 350 %. Integrovaná batéria umiestnená na hornej strane spodnej rámovej rúrky sa vyberá do strany a ponúka 400 Wh, ktoré vám umožnia najvyšší dojazd. Rýchle dobíjanie batérie, a to aj počas výletu, keď napríklad zastavíte niekde na obed, zaistí 4-ampérová nabíjačka.

 

Automatický režim Smart Assist

Okrem 5 jazdných režimov, ktoré volíte manuálne, máte k dispozícii aj plne automatické nastavenie pomoci motora (tzv. Režim Smart Assist), kedy systém sám vyhodnocuje, akú mieru podpory má motor dodať. Kvôli tejto funkcii je tu použitá 6-senzorová technológia PedalPlus, ktorá k štyrom základným senzorom pridáva ešte senzor zrýchlenia (akcelerometer) a senzor náklonu.

 

ekolo.cz upozorňujeV elektrobycikle.sk JE BÁTERIE A NABÍJEČKA VŽDY V CENĚ ELEKTROBICYKLA

 


 

Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Prevažujúci profil trasy
Kapacita batérie
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s maximálnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

 

Giant RideControl One - Nově ke stažení aplikace pro ovládání elektrokola přes mobilní telefon!

 

 • přehledně zobrazuje informace o jízdě
 • umožnuje uložit záznam informaci o předchozích jízdách
 • umožnuje vlastní nastavení síly asistence
 • kompatibilní se všemi koly Giant 2019 a novější

Download on the App Store

Get it on Google Play

HORSKÉ ELEKTROKOLO S VELKOU VÝDRŽÍ. Silný motor a vysokokapacitní baterie vám pomohou zdolat i ty nejprudší kopce. Horská elektrokola

Horská elektrokola se vyznačují odolným rámem, kvalitními brzdami a dobrým odpružením.

Stredový motor

Giant SyncDrive Sport

 

Stredové elektromotory Giant SyncDrive s výkonom 250 W sú výsledkom úzkej spolupráce spoločnosti Giant s lídrom v oblasti elektromotorov – spoločnosťou Yamaha, čo je zárukou ich vysokej kvality a spoľahlivosti.

Navzdory kompaktnej veľkosti prinášajú vysoký krútiaci moment až 80 Nm, ktorý sa prejaví už pri rozjazde. Dôležitá je tiež ich okamžitá odozva – motor sa rozbehne, keď sa opriete do pedálov. Takáto rýchla odozva sa prejaví nielen pri akcelerácii, ale tiež v prudkých stúpaniach, kedy sa spoliehate na to, že vás elektrobicykel „vytiahne“ hore.

Motory SyncDrive produkujú proporcionálnu a lineárnu podporu, ich chod je predvídateľný, hladký a tichý, skrátka ako prirodzené navýšenie vašej vlastnej energie.

 


Giant SyncDrive Sport

 

SyncDrive Sport

 • vysoký krútiaci moment 80 Nm
 • 100 % krútiaceho momentu od rýchlosti 10 km/h (pri menšej rýchlosti 80 %)
 • 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
 • 5 jazdných režimov, podpora 50 – 350 %
 • možnosť vlastného nastavenia jazdných režimov (prostredníctvom mobilnej aplikácie RideControl)

 

 

3,48 kg Váha
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Senzor 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
Napätie 36 V
Úroveň asistencie motora Eco: 50 %
Eco+: 100 %
Normal: 175 %
Sport: 250 %
Sport+: 350 %
Maximálna kadencia Eco: 110 rpm
Eco+: 110 rpm
Normal: 110 rpm
Sport: 110 rpm
Sport+: 110 rpm
Režimy podpory Eco
Eco+
Normal
Sport
Sport+
Max. krútiaci moment 80 Nm
Výkon – nominálny 250 W
Typ motora stredový
 

 

 

 

Motory Giant SyncDrive Yamaha.jpg

 

GIANT Energy Pack

GIANT Energy Pack sa vyrábajú s najnovšou technológiou lítium-iónovej batérie a sú kompletne integrované s dizajnom GIANT E-bike. Vyrábajú sa vo verziách 300 Wh, 400 Wh a 500 Wh.


Americko-tchajwanská značka GIANT sa pýši titulom najväčšieho výrobcu bicyklov na svete. Elektrobicyklami sa GIANT začal zaoberať ako jeden z prvých už v roku 2006 a dnes prináša širokú paletu trekingových a eMTB modelov tej najvyššej kvality a s najlepšími technológiami. V roku 2017 bola GIANTom uvedená na trh špecifická ponuka elektrobicyklov pre ženy pod značkou LIV.

‏‏‎

Parametre

Typ pohonu Giant SyncDrive Sport supported by YAMAHA, 70 Nm, asistencia nastaviteľná až na 350 %
Kapacita a typ batérie Giant EnergyPak 400, 36 V 11.3 Ah Lithium-Ion
Ovládanie Giant RideControl ONE
Typ a materiál rámu ALUXX Aluminum
Predná vidlica SR Suntour XCM HLO DS 26" 100 mm zdvih, Tapered 1 1/2 - 1 1/8" steerer, uzamykateľná
Počet prevodov 1x9
Radenie a prehadzovačka Shimano SL-M2000 a Shimano Deore
Typ a značka bŕzd Tektro HD-M282, hydraulické kotúčové, 160 mm
Kľuky Forged Alloy minimal Q-factor, 36T Steel Direct Mount ring
Kazeta Shimano CS-HG200
Predstavec Giant Contact
Reťaz KMC e.9 Sport
Riadidlá Giant Connect TR Riser, 31,8 x 670 mm
Sedlo a sedlovka Giant Sport a Giant 30,9 mm, 2-bolt Micro Adjustable, Forged Aluminium
Ráfiky a náboje Giant GX03 Aluminium 559x21 a Giant eTracker Sport
Plášte Maxxis Ikon 26x2.20" EXO anti-puncture
Středové osy [F] 9mm QR [R] 141mm QR
Speciální výbava Giant EnergyPak 4A rýchlo-nabíjačka
Nosnost 120 kg
Hmotnosť vrát. batérie 21,8 Kg

Videá