Dodanie kompletne zostaveného a nastaveného elektrobicykla ZADARMO do 2 – 3 pracovných dní

Horský elektrobicykel GIANT Fathom E + 2

Horský elektrobicykel Fathom s výkonným stredovým motorom SyncDrive Yamaha.

Zľava za nákup 2 a viac elektrobicyklov: 5%

Vyberte si z variánt: info

Prečo toto ekolo?

 • Horské elektrobicykle Fathom E + sú v porovnaní s modelmi Fathom E + Pro cenovo dostupnejšie. Postavené sú na hliníkových rámoch AluxX s batériou umiestnenou na spodnej rámovej rúrke (batéria sa vyberá do strany). Využívajú motor Giant SyncDrive Sport Yamaha s vysokým krútiacim momentom 80 Nm a 5 jazdnými režimami s maximálnou asistenciou 350 %.
 • Vďaka 6-senzorovej technológii Giant PedalPlus je prejav motora veľmi prirodzený a na silu vášho šliapania reaguje okamžite.
 • Vysoký dojazd zaistí batéria Giant EnergyPak 500.
 • Voľba jazdného režimu sa vykonáva prostredníctvom ovládacej jednotky RideControl ONE, ktorú máte hneď po ruke na ľavej rukoväti – chýbať tu nesmie tlačidlo „walk assist“, čiže funkcia pomoci pri vedení bicykla za chôdze. Ďalšie užitočné funkcie vám ponúkne naša vlastná mobilná aplikácia, ktorá s ovládacou jednotkou komunikuje cez rozhranie Bluetooth.
 • O terénne nerovnosti sa postará odpružená vidlica so zdvihom 120 mm a vysoký brzdný účinok zaistia hydraulické brzdy so 180 mm kotúčmi. U elektrobicyklov určených do terénu sú dôležité tiež širšie plášte – modely na 27,5" kolesách majú plášte rozmeru 2,6".

 

Elektrobicykle Fathom E + sú v porovnaní s modelmi Fathom E + Pro cenovo dostupnejšie, napriek tomu sa ale môžu pochváliť výkonným stredovým motorom Giant SyncDrive Yamaha, len s tým rozdielom, že je u nich použitý motor „Sport“ s krútiacim momentom 70 Nm a maximálnou asistenciou 350 %. Batéria umiestnená na spodnej rámovej rúrke sa vyberá do strany.

Modely Fathom E + sú postavené na hliníkových rámoch AluxX a využívajú motorov Giant SyncDrive Sport Yamaha s krútiacim momentom 70 Nm, maximálnou asistenciou 350 % a funkciou plne automatického nastavenia podpory motora (tzv. Režim Smart Assist). Vďaka sústave senzorov Giant PedalPlus je prejav motora veľmi prirodzený a na silu vášho šliapania reaguje okamžite. Vysoký dojazd zaistí batérie Giant EnergyPak (500 alebo 400 Wh – v závislosti od modelu). Voľba jazdného režimu sa vykonáva prostredníctvom ovládacej jednotky RideControl ONE, ktorú máte po ruke hneď na ľavej rukoväti – chýbať tu nesmie tlačidlo walk assist, čiže funkcia pomoci pri vedení bicykla za chôdze. Ďalšie užitočné funkcie vám ponúkne naša vlastná mobilná aplikácia RideControl App pre Android a iOS smartfóny, ktorá bude s vaším elektrobicyklom komunikovať cez rozhranie Bluetooth. O terénne nerovnosti sa postará odpružená vidlica so zdvihom 120 mm a vysoký brzdný účinok zabezpečia hydraulické brzdy so 180 mm kotúčmi. Pre vyšší komfort aj bezpečnú jazdu v teréne sú dôležité tiež širšie ráfiky a plášte – všetky tri ponúkané modely preto majú 30 mm široké ráfiky a plášte s rozmerom 27.5 x 2,6".

Hlavní přednosti

Technológia Giant Hybrid Cycling

Na ovládanie RideControl zapnete elektrický pohon a zvolíte požadovaný stupeň výkonu. Akonáhle sa opriete do pedálov, hoci len mierne, aktivujete senzory PedalPlus, ktoré prenášajú informácie do riadiacej jednotky. Tento „mozog“ celého systému bleskurýchlo vyšle požiadavku na zodpovedajúce množstvo energie do batérie EnergyPak. Následne je energia prevedená do motora SyncDrive, ktorý sa okamžite a plynulo rozbehne a začne vám pomáhať pri šliapaní.

 

Vysoký výkon a dlhý dojazd

Stredový motor Giant SyncDrive Sport Yamaha (70 Nm) ponúka asistenciu od 50 % do 350 %. Integrovaná batéria umiestnená na hornej strane spodnej rámovej rúrky sa vyberá do strany a ponúka 400 Wh alebo 500 Wh (v závislosti od vybraného modelu), ktoré vám umožnia najvyšší dojazd.

 

Automatický režim Smart Assist

Okrem 5 jazdných režimov, ktoré volíte manuálne, máte k dispozícii aj plne automatické nastavenie pomoci motora (tzv. Režim Smart Assist), kedy systém sám vyhodnocuje, akú mieru podpory má motor dodať. Kvôli tejto funkcii je tu použitá 6-senzorová technológia PedalPlus, ktorá k štyrom základným senzorom pridáva ešte senzor zrýchlenia (akcelerometer) a senzor náklonu.

 

 


 

Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Prevažujúci profil trasy
Kapacita batérie
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s maximálnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

 

Giant RideControl One - Nově ke stažení aplikace pro ovládání elektrokola přes mobilní telefon!

 

 • přehledně zobrazuje informace o jízdě
 • umožnuje uložit záznam informaci o předchozích jízdách
 • umožnuje vlastní nastavení síly asistence
 • kompatibilní se všemi koly Giant 2019 a novější

Download on the App Store

Get it on Google Play

HORSKÉ ELEKTROKOLO S VELKOU VÝDRŽÍ. Silný motor a vysokokapacitní baterie vám pomohou zdolat i ty nejprudší kopce. Horská elektrokola

Horská elektrokola se vyznačují odolným rámem, kvalitními brzdami a dobrým odpružením.

Stredový motor

Giant SyncDrive Sport

 

Stredové elektromotory Giant SyncDrive s výkonom 250 W sú výsledkom úzkej spolupráce spoločnosti Giant s lídrom v oblasti elektromotorov – spoločnosťou Yamaha, čo je zárukou ich vysokej kvality a spoľahlivosti.

Navzdory kompaktnej veľkosti prinášajú vysoký krútiaci moment až 80 Nm, ktorý sa prejaví už pri rozjazde. Dôležitá je tiež ich okamžitá odozva – motor sa rozbehne, keď sa opriete do pedálov. Takáto rýchla odozva sa prejaví nielen pri akcelerácii, ale tiež v prudkých stúpaniach, kedy sa spoliehate na to, že vás elektrobicykel „vytiahne“ hore.

Motory SyncDrive produkujú proporcionálnu a lineárnu podporu, ich chod je predvídateľný, hladký a tichý, skrátka ako prirodzené navýšenie vašej vlastnej energie.

 


Giant SyncDrive Sport

 

SyncDrive Sport

 • vysoký krútiaci moment 80 Nm
 • 100 % krútiaceho momentu od rýchlosti 10 km/h (pri menšej rýchlosti 80 %)
 • 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
 • 5 jazdných režimov, podpora 50 – 350 %
 • možnosť vlastného nastavenia jazdných režimov (prostredníctvom mobilnej aplikácie RideControl)

 

 

3,48 kg Váha
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Senzor 4-senzorová technológia Giant PedalPlus
Napätie 36 V
Úroveň asistencie motora Eco: 50 %
Eco+: 100 %
Normal: 175 %
Sport: 250 %
Sport+: 350 %
Maximálna kadencia Eco: 110 rpm
Eco+: 110 rpm
Normal: 110 rpm
Sport: 110 rpm
Sport+: 110 rpm
Režimy podpory Eco
Eco+
Normal
Sport
Sport+
Max. krútiaci moment 80 Nm
Výkon – nominálny 250 W
Typ motora stredový
 

 

 

 

Motory Giant SyncDrive Yamaha.jpg

 

GIANT Energy Pack

GIANT Energy Pack sa vyrábajú s najnovšou technológiou lítium-iónovej batérie a sú kompletne integrované s dizajnom GIANT E-bike. Vyrábajú sa vo verziách 300 Wh, 400 Wh a 500 Wh.


Americko-tchajwanská značka GIANT sa pýši titulom najväčšieho výrobcu bicyklov na svete. Elektrobicyklami sa GIANT začal zaoberať ako jeden z prvých už v roku 2006 a dnes prináša širokú paletu trekingových a eMTB modelov tej najvyššej kvality a s najlepšími technológiami. V roku 2017 bola GIANTom uvedená na trh špecifická ponuka elektrobicyklov pre ženy pod značkou LIV.

‏‏‎

Parametre

Typ pohonu Giant SyncDrive Sport supported by YAMAHA, 70 Nm, asistencia nastaviteľná až na 350 %
Kapacita a typ batérie Giant EnergyPak 500, 36 V 13.8 Ah Lithium-Ion
Ovládanie Giant RideControl ONE
Veľkosť rámu XS, S, M, L, XL
Typ a materiál rámu ALUXX Aluminum
Predná vidlica SR Suntour XCR 32 Boost Coil LOR 29, 120 mm zdvih, Tapered 1 1/2 - 1 1/8" steerer, uzamykateľná
Počet prevodov 1x10
Radenie a prehadzovačka Shimano Deore a Shimano Deore Shadow+
Prešmykovač Shimano Deore
Typ a značka bŕzd Shimano BR-MT200, hydraulické kotúčové brzdy, 180 mm
Kľuky Forged Alloy minimal Q-factor
Kazeta Shimano HG50-10
Predstavec Giant Contact
Reťaz KMC e.10 Sport
Riadidlá Giant Contact Riser (new) 31,8 x 780 mm
Sedlo a sedlovka Giant Sport a Giant 30,9 mm, 2-bolt Micro Adjustable, Forged Aluminium
Ráfiky a náboje Giant AM 27.5, Tubeless ready, 30 mm inner width a Giant eTracker Sport
Plášte Maxxis Forekaster 27.5x2.6, skladacie, 60 TPI, EXO, Tubeless ready
Středové osy [F] 15mm Thru-Axle [R] 141 mm QR
Speciální výbava Giant EnergyPak 4 A rýchlo-nabíjačka
Hmotnosť vrát. batérie 22 kg