PREDSEZÓNNY FESTIVAL ELEKTROBICYKLOV:  ZĽAVY A VÝHODY PRE VÁS

Qicycle

Skladací elektrobicykel QiCYCLE EF-1

Zľava za nákup 2 a viac elektrobicyklov: 5%
Tento produkt sa už bohužiaľ nevyrába. Vyberte si iný model z danej kategórie

Prečo tento elektrobicykel?

  • Hliníkový rám s jednoduchým dizajnom zabezpecuje veľmi nízku hmotnosť: iba 14,5 kg.
  • Ide o európsku verziu produktu (nie o čínsku verziu ponúkanú inde v SR).
    Sme jediným priamym dovozcom EUverze Qicycle do SR od výrobcu MiRinding s autorizáciou k servisu elektrobicyklov Qicycle EF.

Rozdiely medzi Čínskou a Európskou verziou Qicycle EF-1:

- Miesto reťaze je vybavené remeňovým prevodom QI Gates BELT + napínač remeňa + Qi Belt reťazové koleso 88T Double Guard (remeň má výrazne menšiu stratu prenosu energie, je úplne čistý, bez mazania olejom a vydrží bez výmeny po celý čas živnotnosti elektorkola).
- Display - OLED a všetko v anglická verzii (ZOWEE: Assitant Power BO + / Speed / Trip Distance / Kcal / BT)
- Riadiaca jednotka - vylepšený typ anada 3610DSC a vďaka tomu bezproblémové prepojenie cez Blutooth 4.0 s mobilným telefónom.
- Brzdové páky s vypánáním motora - JETKON E332D Power-off (veľmi dôležité pre bezpečné brzdenie)
- Sedlo je iného typu a je o 2,5 cm je výrazne dlhšia - 580mm
- Stredové zloženie BB Set VP VP-BC73 a vylepšený šliapací senzor (24 IPR)
- Predstavec a riadidlá Magix štandard - sú vyššie o 4 cm a širšie
- Nabíjačka je opatrená európskou vidlicou DIN a napätím je 220-240V.
- Navyše oproti CN verzii: Bočné stojanček, ABS plastové a dĺžkou adjustovatelné blatníky predné a zadné, reflexné pásy na plášťoch.

  • Qicycle je zložené počas 20 sekúnd a jednoducho sa vojde do kufra od auta a zadarmo   ho preveziete   vo vlaku, alebo hromadnej doprave. Veľkosť zloženého elektrobicykle: iba 100cm x 45cm x 65cm.
  • Predné a zadné LED svetlá sú integrované v tele ráme pre maximálnu kompaktnosť.
  • EKOL Qicycle je vybavené torzným senzorom, ktorý prispôsobuje výkon motora náročnosti terénu.

    Xiaomi product
  • QiCYCLE je oficiálnym elektrobicyklom ekosystému technologické značky Xiao.

 

Na stiahnutie:

Aplikácia pre ovládanie QiCYCLE: ANDROID / iOS

Užívateľský návod k stiahnutiu

Získajte zľavu 10.000 Sk na toto elektrobicykel od Innogy,
kliknite pre detail.

 

ekolo.cz | Elektrobicykel QiCYCLE EF-1

 

Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Prevažujúci profil trasy
Kapacita batérie
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s maximálnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

 

 


Batéria s kapacitou 210 Wh je skrytá vo vnútri rámu. Možno ju jednoducho vymeniť odobratím zadného svetla.

ekolo.cz | QiCYCLE Batérie

Ovládanie s 1,8 "TFT displejom, ktorý zobrazuje dôležité informácie a umožňuje prepojenie cez Bluetooth s mobilnou aplikáciou.

ekolo.cz | QiCYCLE Ovládanie

Rozmery zloženého kolesa: 100cm x 45cm x 65cm

ekolo.cz | QiCYCLE rozmery

Výkon motora je prispôsobený náročnosti šliapania a zvolenej rýchlosti.

ekolo.cz | QiCYCLE Výkon motora

 

Ideálny spoločník na cestovanie

ekolo.cz | QiCYCLE - ideálny spoločník na cestovanie

ELEKTROKOLO DO MĚSTA ALE I NA VÝLETY. U elektrokola do města jde především o pohodlí jezdce! Nízko-nástupový rám zajistí snadný nástup a tím možnost častého a bezpečného zastavování. Díky kvalitnímu odpružení u většiny modelů je lze využívat i na výlety v lehkém terénu! Městské elektrokolo rozhodně není určeno jenom pro dámy. Je to praktický společník pro každého a to i pro méně zkušené a začínající uživatele.

 

Parametre

Rozměry kola (minimální) VxH 91 cm x 129 cm
Typ pohonu 250 W
Ovládanie TFT 1,8" barevný display s bluetooth pro připojení k mobilní aplikaci
Kapacita a typ batérie 210 Wh (36V/5.8Ah), zasunutá v rámu
Typ a materiál rámu Alu
Radenie a prehadzovačka Shimano Nexus, 3 rychlosti
Typ a značka bŕzd Shimano IM31
Nosnost 100 kg
Snímač Torzní
Hmotnosť vrát. batérie 14,5 kg

Recenze

Test elektrobicykle Xiaomi Qicycle: myšlienka dobrá, prevedenie horšie

| Luboš Srb

S elektrickými vozidlami od elektrokoloběžek cez elektroskútre až napríklad po elektrobicykle sa v posledných rokoch doslova roztrhlo vrece a poriadny boom podporili aj spoločnosti, pre ktoré ide skôr len o pokus ako sa zviditeľniť a rozšíriť svoje pole pôsobnosti. Príkladom je aj novo testované elektrobicykel Xiaomi Qicycle, u ktorého je vidieť, že ide o dobrú myšlienku, avšak v horšom prevedení.

Za zapožičanie elektrobicykle ďakujeme firme e-kolo.cz .

Zábavné, lenže nevyzreté

U Xiaomi elektrobicykle, či skôr minielektrokola je krásne vidieť, že s ním síce získate pozornosť okolia a zažijete s ním možno veľa zábavy, ale reálne je bicykel nie úplne vyzreté. Ide o mestské skladacie elektrobicykel, teda skladačku vhodnú pre napríklad dochádzanie na nákup, do práce alebo skrátka niekam, kde to nie je moc ďaleko a kde sa môže hodiť práve možnosť rýchleho a jednoduchého zloženia kolesá napr. Na skladovanie alebo aj pre to, aby ste si koleso vzali so sebou až priamo napr. do kancelárie. Musíte však prehryznúť niektoré nedostatky.

 

Na testovanie sme mali európsku verziu z oficiálneho českého dovozu, ktorá je o niečo vypracovanejšiu než čínska varianta, ktorú často nájdete k zakúpeniu na rôznych čínskych eshopoch a okrem horších parametrov je samozrejme zložitejšia aj vybavovanie prípadných reklamácií. Každopádne obe varianty sa dajú veľmi dobre zložiť, z rozmerov 129 x 91 cm získate po pár desiatkach sekúnd zmenšeninu o 100 x 65 x 45 cm. Hmotnosť 14,5 kg je taktiež celkom prijateľná a nie je tak problém kolo vyniesť i napríklad na poschodie alebo vložiť do kufra auta.

Čo by som chcel oceniť, je pevný hliníkový rám, s nosnosťou 100 kg. Ak ste menšieho vzrastu a vážite okolo 70 kg ako ja, potom je jazda s elektrobicyklom na kratšie vzdialenosti celkom príjemná. Avšak výškovo sa dá nastaviť len sedadlo, naopak riadidlá sú prirobená napevno. Takže pre veľa dospelých je toto elektrobicykel skôr nevhodné, alebo max. Poslúži len na veľmi krátke vzdialenosti. A že je to skôr hračka než profesionálne skladacie elektrobicykel, zistíme aj v ďalších ohľadoch.

Napríklad brzdy nebrzdí príliš presvedčivo, postranné stojanček je trochu kratšia a má niekedy problém koleso udržať stať, navyše ani po zložení nie vždy elektrobicykel dokáže stáť samo o sebe na mieste. Batérie zabudovaná do rámu nie je zamykateľná, takže ju môže zlodej jednoducho ukradnúť. Alebo nekovový reťaz, ktorý síce vďaka nejakému gumovému materiálu údajne nestráca toľko energie a nemaže sa, lenže akonáhle poriadne šliapnete, tento reťaz začne preskakovať, čo nie je nič praktického. Naopak oceniť sa dá do rámu priamo zabodovaná LED svetlá, predné aj zadné.

Chytré elektrobicykel s mobilnou aplikáciou

Elektrobicykel od Xiaomi má výhody inde, než v samotnej konštrukcii. Qicycle môžete jednoducho spárovať so svojím smartphonom pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth a potom sledovať napríklad niektoré jazdné údaje. A ak už máte nejaké produkty z ekosystému tohto čínskeho výrobcu, potom vedzte, že Qicycle je ďalší podobnú hračkou. Aplikácia je k stiahnutiu pre operačný systém Android, naopak na iPhone sa nám appky nepodarilo oficiálnou cestou stiahnuť a nainštalovať. Nevýhodou tiež môže byť, že je prostredie či už na elektrobicykli alebo aj v mobilnej aplikácii len v angličtine, nie v slovenčine. Spárovanie s telefónom cez Bluetooth je však veľmi jednoduché, len naskenujete QR kód z displeja kolobežky cez aplikáciu vo svojom telefóne a hotovo. V aplikácii potom môžete sledovať jazdné údaje, ale aj kde ste koleso zaparkovali, alebo aký je stav batérie a ďalšie praktické informácie.

 

Jazda na baterku, dojazd

Mini mestskej skladací elektrobicykel Xiaomi Qicycle disponuje elektromotorom s výkonom 250 W a batériou s kapacitou 210 Wh. Na výber je z troch, resp. štyroch jazdných režimov (vrátane vypnuté podpory elektromotora), podľa intenzity asistencie elektropohonu, ktorý je však dostupný vždy len pri šliapaní. Akonáhle začnete brzdiť, elektromotor prestane koleso poháňať. S najslabším režimom, ekonomickým, sľubuje čínsky výrobca dojazd po rovine pre zhruba 75kg človeka niekde okolo 45 km na jedno nabitie. V mojom prípade, kedy som používal väčšinou maximálnu asistenciu elektromotora a jazdil v ľahko kopcovitom teréne po Bratislave z domu do práce, nejakých 7 km tam a 7 km späť, došlo k poklesu batérie o približne 40%, teda dojazd by som mal cca 35 km na jedno nabitie. Ak by som jazdil na normálnu podporu elektromotora, dojazd predĺžim na približne 40 km, opäť v závislosti od terénu a jazdných podmienkach.

Tip: Recenzia Xiaomi Mi Scooter 2: elektrokoloběžka nielen pre zábavu

Skúšal som aj 30km výlet v prírode v Českej Kanade na juhu Čiech, avšak terén bol tak kopcovitý a prevodov málo, navyše posed sa nedá moc označiť za pohodlný, že by som to už znovu ani neskúšal. Ak chcete ísť po rovine rýchlosťou okolo 20 km / hod, postačí vám len trochu šliapať a mať zapnutý normálny režim asistencie elektromotora. Pri silnejšom šliapaní môžete rýchlosť zvýšiť na 25 km / hod, ale prevody už potom úplne nestačí a vy na elektrobicykli od Xiaomi šliapete až príliš rýchlo a nemôžete prehodiť na vyšší stupeň, pretože prehadzovačka má len 3 stupne, vhodné skôr pre rekreačnú jazdu po rovine s rýchlosťou práve okolo 20-25 km / hod, nie viac. Elektrobicykel nemá ani problém s menšími kopcami, len musíte neustále šliapať, inak sa elektropohon vypne.

záver

Elektrobicykel od Xiaomi vyzerá oveľa lepšie na propagačných materiáloch, než potom v skutočnosti. A ak máte skúsenosť s lepšími skladacími elektrobicyklami do mesta, potom to platí dvojnásobne. Čo zaručene s Qicyclem dostanete, je poriadna porcia zábavy a hlavne možnosť spárovať koleso so svojím šikovným telefónom, čo ocenia najmä mladšie generácie. Rovnako tak aj kvôli povedzme nevyzreté konštrukciu, ktorá bude postačovať skôr ľuďom menším a ľahším, alebo priamo deťom. Kým elektrická kolobežka od Xiaomi spôsobila poriadny poprask a je medzi zákazníkmi veľmi obľúbená, o elektrickom bicykli tejto značky si to nemyslím, že by urobila podobne veľkú dieru do sveta. Aspoň nie v prípade prvej generácie.