SKLADOM K ODOSLANIU 200 MODELOV.  SADZBA DPH PRE ZÁKAZNÍKOV NA SLOVENSKU JE 20%.

ELEKTROKOLA GIANT

GIANT TALON E+ EX 29

Spoľahlivý horský elektrobicykel za príjemnú cenu. Talon E+ využíva nového ľahkého avšak zároveň veľmi kvalitného motora SyncDrive Core Yamaha, líthiové batérie EnergyPak s kapacitou 500 Wh a ovládacie jednotky Giant RideControl One ANT+.

Vyberte si variantu

Aký zvoliť rám?

Výška jazdca: 165 cm

150

210

Odporúčaná veľkosť*:
17 - 18" (M)

*Uvedené hodnoty sú orientačné.

€ 2 800

€ 2 314 bez DPH

Dostupnosť: Teraz nie je skladom

Zľava za nákup 2 a viac elektrobicyklov: 5%

Prečo tento elektrobicykel?

ROK SERVISU ZADARMO
DOPRAVA AŽ K VÁM ZADARMO
AŽ 30 DNÍ NA VÝMENU ZADARMO
GARANČNÁ PREHLIADKA JE U NÁS ZADARMO
GARANCIA NAJLEPŠIE CENY

Doprajte si skvelý pocit z jazdy a spoznajte silu motora s novým elektrobicyklom Talon E + EX 29. Ak hľadáte spoľahlivé horskej Ekol za príjemnú cenu, Talon E + EX 29 je to pravé elektrobicykel pre vás. Tento model využíva nového motora SyncDrive Core Yamaha a energiu mu dodáva lítiová batéria EnergyPak s kapacitou 500 Wh.


Talon E + EX 29 je postavený na ľahkom hliníkovom ráme AluxX s pohodlnou geometriou a je vybavený novým typom motora Yamaha - SyncDrive Core. Jedná sa o veľmi ľahký a kompaktný motor s krútiacim momentom 50 Nm. Vďaka tomuto motoru má Ekol menšiu spotrebu energie z batérie a tým vyššia dojazd. Nechýba tu jazdný režim SmartAssist, čo je plne automatické nastavenie výšky pomoci.

Úplne hladké spojenie medzi motorom a vašou vlastnou silou zaistí sústava šiestich senzorov PedalPlus, ktorá s vysokou presnosťou meria silu vášho šliapania a podľa toho vyhodnocuje, koľko energie má dodať motor, aby spotreba energie z batérie bola čo najefektívnejšia. Výsledkom je ľahko predvídateľný a prirodzený prejav motora a jazda na bicykli je príjemná, plynulá a s dostatkom výkonu, bez ohľadu na zvolený prevod alebo povahu terénu.

Dostatok energie aj na dlhších výletoch dodá lítiová batéria EnergyPak 500 Wh, ktorá je elegantne umiestnená na spodnej rámovej trubke a vyníma sa do strany. Ovládacia jednotka Giant RideControl Dash umožňuje dodatočnú inštaláciu kompatibilného displeja, ktorý je ponúkaný ako voliteľné príslušenstvo. Manipuláciu s okolo za chôdze uľahčí funkcie walk assist. Vďaka Bluetooth konektivite si potom môžete bicykel spárovať s aplikáciou Giant RideControl pre chytré telefóny (Android a iOS) - táto aplikácia má v ponuke aj ďalšie užitočné funkcie ako napríklad presný stav batérie, možnosť upraviť výšku pomoci vo všetkých jazdných režimoch podľa vašich preferencií, záznamy o jazdách či fitness funkcie vrátane analýzy vášho výkonu. Z hľadiska jazdného komfortu určite oceníte odpruženú vidlicu so zdvihom 100 mm a pri brzdení sa môžete spoľahnúť na hydraulické kotúčové brzdy. Rám bicykla je pripravený na dodatočnú montáž stojančeku pomocou integrovaného úchytu.

TECHNOLÓGIE GIANT HYBRID CYCLING
Na ovládanie RideControl zapnete elektrický pohon a zvolíte požadovaný stupeň výkonu alebo plne automatický režim SmartAssist. Akonáhle sa opriete do pedálov, aktivujete senzory PedalPlus, ktoré prenášajú informácie do riadiacej jednotky. Táto centrála celého systému bleskurýchlo vyšle požiadavku na zodpovedajúce množstvo energie do batérie EnergyPak. Následne je energia prevedená do motora SyncDrive, ktorý sa okamžite a plynulo rozbehne a začne vám pomáhať pri šliapaní.

DOSTATOK SILY Aj ENERGIE
Nový stredový motor SyncDrive Core Yamaha je veľmi ľahký a kompaktný motor s krútiacim momentom 50 Nm, čo je pre tento typ bicykla úplne postačujúce hodnota. Batéria EnergyPak je súčasťou spodnej rámovej trubky, vyníma sa do strany a nabíjať ju môžete aj priamo v kole.

AUTOMATICKÝ REŽIM SMARTASSIST
Okrem piatich manuálne volených jazdných režimov máte k dispozícii aj plne automatický režim SmartAssist, v ktorom systém sám vyhodnocuje, akú mieru podpory má motor dodať. Pomáha mu v tom 6 senzorová technológia PedalPlus, ktorá k štyrom základným senzorom pridáva ešte senzor zrýchlenia (akcelerometer) a senzor náklonu.

Model TALON E + EX má stojanček, osvetlenie aj zadný nosič už priamo z výroby. Je teda skôr koncipovaný ako "dopravný prostriedok."


Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Prevažujúci profil trasy
Kapacita batérie
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s průměrnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

Výrobca Giant

Americko-tchajwanská značka GIANT sa pýši titulom najväčšieho výrobcu bicyklov na svete. Elektrobicyklami sa GIANT začal zaoberať ako jeden z prvých už v roku 2006 a dnes prináša širokú paletu trekingových a eMTB modelov tej najvyššej kvality a s najlepšími technológiami. V roku 2017 bola GIANTom uvedená na trh špecifická ponuka elektrobicyklov pre ženy pod značkou LIV.

Elektrobicykle Giant

‏‏‎

Parametre

Typ pohonu Giant SyncDrive Core, powered by Yamaha
Ovládanie Giant RideControl Dash
Kapacita a typ batérie Giant EnergyPak 500 Wh
Veľkosť rámu S, M, L, XL
Typ a materiál rámu ALUXX Aluminum, Overdrive head tube
Predná vidlica SR Suntour XCM ATB Coil 29, 100 mm travel
Počet prevodov 9
Radenie Shimano M2010 9-Speed
Prehadzovačka Shimano Alivio M3100, 9-Speed
Predné brzdy Tektro HD-M275, hydraulic, 180/160 mm
Zadné brzdy Tektro HD-M275, hydraulic, 180/160 mm
Kľuky Forged Alloy minimal Q-factor, 36 zubov
Kazeta Shimano CS-HG200, 11 - 36 zubov
Predstavec Giant Contact
Reťaz KMC e.9 Sport, e-bike optimized
Riadidlá Giant Connect TR Riser 31,8 x 690 - 750 mm
Sedlo Giant Sport
Sedlovka Giant 30,9 mm, Forged Aluminium
Nosnosť 120 kg
Ráfiky Giant GX03V
Predný náboj Giant eTracker Sport 9 mm QR
Zadný náboj Giant eTracker Sport 135 mm QR
Plášte Maxxis Rekon RAce 29x2.25", Wire Bead, Dual Compound 60 TPI
Pedále Aluminum Platform
Osvetlenie Herrmans H-BLACK MR4
Drôty Stainless steel
Displej Giant RideControl Dash
Brzdové páky Tektro HD-M275
Stojanček Giant KSA18 direct mount kickstand
Nosič Giant Rack-It MIK