Dodanie kompletne zostaveného a nastaveného elektrobicykla ZADARMO do 2 – 3 pracovných dní

[Page-309]

Horský elektrobicykel CRUSSIS e-Atland 7.5

Horský elektrobicykel s motorom Bafang MaxDrive s maximálnym výkonom 520 W a krútiacim momentom až 80 Nm.

Zľava za nákup 2 a viac elektrobicyklov: 5%

Vyberte si z variánt: info

Prečo toto ekolo?

 • Pánsky horský elektrobicykel e-Atland 7.5 je určený na jazdu v teréne, ale bez problémov zvládne aj cestu alebo cyklotrasu. Záleží len na vás. Od svojho kolegu e-Largo 7.5 sa líši veľkosťou kolies – dodávaný je na 27,5" kolesách.
 • Geometria hliníkového rámu zaisťuje skvelú stabilitu a ovládateľnosť elektrobicykla, k čomu prispieva aj batéria s Li-Ion článkami Panasonic 36 V / 530 Wh. Tá je do rámu elektrobicykla plne integrovaná. Praktický, funkčný a k tomu oku lahodiaci dizajn. Čo viac si priať?
 • O dojazd a spoľahlivosť sa stará stredový elektromotor Bafang MAX drive (M400), s nominálnym výkonom 250 W (max 500 W), s krútiacim momentom 80 Nm. Použitie stredového elektromotora pri tomto modeli prispieva veľkou mierou k ideálnemu vyváženiu elektrobicykla – ide o moderné riešenie používané u vyšších tried elektrobicyklov po celom svete.
 • Asistenciu ovládate ako u väčšiny elektrobicyklov prostredníctvom LCD displeja umiestneného na riadidlách. Farebný displej zobrazuje stav batérie, zvolený stupeň asistencie elektromotora, rýchlosť a prejdenú vzdialenosť.
 • Elektrobicykel je osadený 27,5" kolesami, ktoré sú v prípade horských bicyklov dnes už nevyhnutným štandardom a vo veľkostiach rámu 18" a 20". O radenie sa stará deväť-rýchlostná prehadzovačka Shimano Deore a komfort z jazdy vám spríjemnia kotúčové hydraulické brzdy. Odpružená vidlica Suntour XCM HLO DS 27,5" je vybavená pružinovým tlmením a disponuje zdvihom 100 mm.
 • Kolesá sú obuté do bikových plášťov MAXXIS FOREKASTER 27,5 X 2,35, teda sa nemusíte báť, že by o priľnavosť elektrobicykla v teréne nebolo postarané.
 • Elektrobicykel je dodávaný bez blatníkov, osvetlenia, stojanu... Tie je však možné k bicyklu bez problémov dokúpiť a následne namontovať. Naopak, súčasťou vybavenia je USB konektor na dobíjanie mobilných zariadení.
 • Elektrobicykel je vybavený odpruženou vidlicou s pružinovým tlmením SUNTOUR XCM HLO DS 27,5" so zdvihom 100 mm, ktorá sa skvele prispôsobí váhe cyklistov. Stačí jednoducho upraviť predpätie pružiny (otočením kolieska v smere hodinových ručičiek zvyšujete predpätie a otočením proti smeru hodinových ručičiek ho znižujete) a elektrobicykel plne adaptovať vašej váhe a štýlu jazdy. Dobre nastavená vidlica potom skvele tlmí nárazy pri jazde v teréne, kým na rovnom povrchu zbytočne „neprepružuje“. Pruženie je možné uzamknúť pomocou uzatvárania z korunky vidlice.
 • Bafang Max Drive (M400) 80 Nm
  Elektromotor Bafang Max Drive (M400), s nominálnym výkonom 250 W (max 500 W), skvele balansuje medzi krútiacim momentom a spotrebou, ktorá je pre elektrobicykel vždy kritická. Pri zachovaní nízkej spotreby ponúka naozaj vysoký krútiaci moment až 80 Nm.
 • Elektromotor je vybavený torzným snímačom sily šliapania. Reguláciu výkonu motora vykonáva riadiaca jednotka, ktorá neustále vyhodnocuje, akou silou jazdec šliape do pedálov. Zjednodušene povedané, všetko funguje tak, že čím väčší výkon pri jazde (pri šliapaní do pedálov) vynaložíte, tým viac vám motor pomôže.
 • Displej je ďalej vybavený USB konektorom umožňujúcim dobíjanie mobilných zariadení (telefón, navigácia, osvetlenie atď.). Dobíjať svoje zariadenia tak môžete i mimo civilizácie, čo sa najmä pri dlhších výletoch môže hodiť.
 • Ponúkame tiež verziu s väčšou kapacitou batérie.

 

 


Kliknite na zobrazenie kalkulačky dojazdu

Kalkulačka dojazdu elektrobicykla

Celková hmotnosť jazdca (vrátane výbavy)
80
kg
Prevažujúci profil trasy
Kapacita batérie
Dojazd
Pre jazdca s hmotnosťou 80 kg bude s kapacitou batérie Wh pri jazde s maximálnou asistenciou po prevažne dojazd na tomto elektrobicykli približne
km
(na konkrétny celkový dojazd má vplyv aj nastavenie režimu asistencie, technický stav elektrobicykla, vek batérie, teplota okolia, protivietor a technika jazdy)

HORSKÉ ELEKTROKOLO S VELKOU VÝDRŽÍ. Silný motor a vysokokapacitní baterie vám pomohou zdolat i ty nejprudší kopce. Horská elektrokola

Horská elektrokola se vyznačují odolným rámem, kvalitními brzdami a dobrým odpružením.


Stredový motor

Bafang M400

 

Stredový motor BAFANG Max Drive M400veľmi vysoký krútiaci moment motora – až do 80 Nm. 

Motor má snímač šliapania a torzný snímač sily šliapania. Čím väčšou silou cyklista šliape, tým väčšou silou motor vďaka inteligentnej riadiacej jednotke integrovanej do tela motora pomáha.

 

Typ motora Stredový
Výkon 250 W
Max. krútiaci moment 80 N.m
Napätie 36/43/48 (DCV)
Účinnosť motora ≥ 80%
Senzor šliapánia senzor otáčok
Max. rýchlosť asistencie 25 km/h
Váha 3,6 kg
Prevádzková teplota -20-45 °C
Hlučnosť < 55 dB

 


 

Zvýšenie rýchlosti elektrobicykla až na 50 km/hod

Na vašom elektrobicykli môžete jazdiť mimo verejné komunikácie aj vyššou rýchlosťou než 25 km/h.

Upravíme váš elektrobicykel s pohonom Bafang tak, že podpora elektropohonu dosiahne viac než 50 km/h! Táto úprava riadiacej jednotky deaktivuje rýchlostné obmedzenie asistencie na 25 km/h v stredových pohonoch značky Bafang MaxDrive.  

Vďaka tejto úprave využijete plný potenciál elektropohonu!  

Elektromotor Bafang je vyrobený s dostatočnou výkonovou rezervou, aby túto rýchlosť jazdcovi poskytoval.  


Úprava odstraňuje rýchlostné obmezenie BEZ NEŽIADÚCICH EFEKTOV:

 • údaje, ako je aktuálna, priemerná, maximálna rýchlosť, celková vzdialenosť, kadencia, výkon, dojazd, stav batérie a podobne, sa budú na displeji zobrazovať podľa skutočnosti.
 • úprava nespôsobuje žiadne blikanie displeja ani iné efekty


Spoločnosť CRUSSIS Electrobikes je dovozcom elektrobicyklov vlastnej značky od roku 2012. Elektrobicykle.sk ponúka kompletný sortiment značky CRUSSIS – mestské, terénne aj cestovné elektrobicykle s výborným pomerom ceny a výkonu.

‏‏‎

Parametre

Typ pohonu BAFANG, M400, 36V, STREDOVÝ
Kapacita a typ batérie 530Wh (14,5 Ah), PANASONIC, Li-Ion
Ovládanie Bafang LCD panel s USB, farebný displej
Veľkosť rámu 18", 20"
Typ a materiál rámu ALU 6061
Predná vidlica SR SUNTOUR XCM HLO DS 27,5“, zdvih 100 mm
Počet prevodov 1X9
Radenie a prehadzovačka SHIMANO ALIVIO SL-M4000; SHIMANO DEORE RD-M592-SGS, 9 rýchlostí
Typ a značka bŕzd TEKTRO HD-M285, hydraulické
Kazeta SHIMANO CS-HG400-9, 11 – 36 zubov
Reťaz KMC X9
Sedlo a sedlovka Selle Royal
Ráfiky a náboje CRUSSIS 27,5“, DVOJITÝ, VLOŽKOVANÝ, 32D
Plášte MAXXIS FOREKASTER 27,5 X 2,35
Nosnost 120 kg
Hmotnosť vrát. batérie 22,1 kg