BOSCH Novinky pre rok 2022

8. marca 2022

BOSCH Novinky pre rok 2022

 

Rok 2022 bude plný zmien a inovácií. To si nenechal ujsť ani svet elektrických bicyklov a predný výrobca BOSCH, ktorý prezradil, čo všetko môžeme očakávať v novom roku.

Prinesie množstvo inovácií v oblasti softvéru aj hardvéru pre e-bicykle. Kľúčová je úplne nová aplikácia eBike Flow, ale vylepšená bola aj batéria, ovládač, displej a samotný motor.

 

 


 

1. Aplikácie eBike Flow

Nová aplikácia eBike Flow je riadiacim centrom elektrobicykle. Pomocí ní lze ovládat všetky funkcie inteligentného systému, ktorý spája motor, batériu a riadiacu jednotku. Aplikácia umožňuje prispôsobiť si e-bike presne podľa vašich preferencií, vylepšovať ho a aktualizovať. Stačí si stiahnuť nové funkcie a služby, nainštalovať ich a pripojiť cez Bluetooth.

 

 


2. Motor BOSCH Performance Line CX a batéria BOSCH PowerTube 750

Maximálny krútiaci moment 85 Nm. Rýchla akcelerácia v ostrých zákrutách a na prekážkach pri nízkej kadencii, vďaka ktorej sa ľahko rozbieha aj do tých najstrmších kopcov. Pri rýchlych šprintoch motor podporuje aj pri vysokej kadencii.Režim eMTB, špeciálne navrhnutý na športové použitie, vám ponúka optimálne ovládanie a intuitívne ovládanie, pretože nemusíte často prepínať medzi rôznymi jazdnými režimami. Vďaka tejto šikovnej funkcii môžete s istotou zdolávať technické úseky a prekonávať prekážky, ako sú korene a skaly, pomocou funkcie Extended Boost. Pohonné ústrojenstvo Performance Line CX tak zaručuje ešte väčší pôžitok z jazdy a zážitok z flow, ktorý určuje štandardy.

Nová batéria BOSCH PowerTube 750 ponúka o 20-25% dlhší dojazd, ako batéria BOSCH PowerTube 625. Rovnako ako všetky batérie Bosch PowerTubes je aj PowerTube 750 dokonale integrovaná do rámu elektrobicykle. Atraktívny dizajn a vysoká kapacita predstavujú nekompromisnú kombináciu.


3. Nový ovládač LED

Menej rozptyľovania a viac bezpečnosti. Všetky dôležité informácie môžete rýchlo a jednoducho zachytiť vďaka diaľkovému ovládaniu LED. LED diódy sú jasne viditeľné aj na slnku a jas displeja sa flexibilne prispôsobuje okolitému svetlu. To znamená, že čitateľnosť zostáva zachovaná aj pri meniacich sa svetelných podmienkach a nikdy nebudete oslnení. Zvolený jazdný režim rýchlo rozpoznáte aj podľa farby. Viac flexibility, pohodlia a bezpečnosti. Diaľkový ovládač LED spája elektrobicykel s aplikáciou eBike Flow. Pomocou smartfónu si tak môžete vyvolať všetky dôležité údaje o jazde, ako je dĺžka jazdy alebo prejdená vzdialenosť, a zdieľať ich s ostatnými používateľmi. Aktualizácie softvéru je možné vykonávať aj samostatne.


4. Displej BOSCH KIOX 300

Robustný displej je inteligentním spoločníkom pri športových jazdách, ktorý umožňuje zistiť údaje o kondícii a optimalizovať tréning. Kiox 300 je vždy aktuálne vďaka pravidelným aktualizáciám over-the-air a zabezpečuje optimálnu plynulosť budúcich ponúk a nových funkcií prostredníctvom aplikácie eBike Flow.

Kiox zaujme nielen svojimi kompaktnými rozmermi, ale aj farebným displejom, ktorý zaručuje optimálnu čitateľnosť vo dne aj v noci. Ovládanie je jednoduché a vizuálne ho podporujú animácie a obrázky. Praktický displej podčiarkuje elegantný vzhľad elektrobicykla a je chránený proti striekajúcej vode a prachu.

 


 

5. Nová 4A nabíjačka

Nabía sa rýchlo, ľahko se používá a je vizuálne atraktivní. Malá a ľahká nabíjačka je ideálna na nabíjanie na cestách a v okamihu dodá vášmu zariadeniu potrebnú energiu. Nabíjačka však bohužiaľ nie je spätne kompatibilná.